У вигаданому Сіетлі люди, коли в них виникають проблеми, телефонують до доктора Фрейзера Крейна 1. Якщо ви дивитеся Фрейзера по телевізору, то зауважите, що більшість тих, хто до нього телефонують, мають проблеми у стосунках з іншими. У реальному Сіетлі багато людей з проблемами телефонують мені. І так само, як з Фрейзером, вони потребують допомоги через те, що не ладнають з кимось.

У більшості випадків, коли людина опиняється у моєму кабінеті на консультуванні, це буває через погані стосунки. Практично весь час такі люди відчувають, що хтось їх ображає. Як в давній пісні «хтось зробив щось не так» – і вони сприймають себе як жертву. Був час, коли вони, можливо, були близькими з тим, на кого скаржаться. Але зараз вони не можуть терпіти людину, яка вчинила з ними недобре.

Як ви любите того, кого вам несила терпіти?

Можливо, останнє у житті, що би вам хотілося зробити – це любити того, хто завдав вам болю. Але Ісус говорить нам любити навіть наших ворогів. Тож як ви любите того, кого вам важко терпіти?

Розмірковуючи над чисельними випадками роботи над зіпсутими стосунками з практики консультування, я знайшов уривок з Писання, який вважаю найбільш корисним та який я застосовував найчастіше у цих ситуаціях. Це, імовірно, найрадикальніший уривок на тему стосунків, та один з найменш застосовуваних. Але я ще не знайшов кращого від нього. Це вчення про перемогу над поганими стосунками знаходиться у послання до Римлян 12:14-21.

14 Благословляйте тих, хто вас переслідує; благословляйте, а не проклинайте!
15 Тіштеся з тими, хто тішиться, і плачте з отими, хто плаче!
16 Думайте між собою однаково; не величайтеся, але наслідуйте слухняних; не вважайте за мудрих себе!
17 Не платіть нікому злом за зло, дбайте про добре перед усіма людьми!
18 Коли можливо, якщо це залежить від вас, живіть у мирі зо всіма людьми!
19 Не мстіться самі, улюблені, але дайте місце гніву Божому, бо написано: Мені помста належить, Я відплачу, говорить Господь.
20 Отож, як твій ворог голодний, нагодуй його; як він прагне, напій його, бо, роблячи це, ти згортаєш розпалене вугілля йому на голову.
21 Не будь переможений злом, але перемагай зло добром!

19 Повторення Закону 32:35 20 Приповістки 25:21, 22

Більшість з нас вірить, що Бог може дати нам силу для подолання поганих стосунків, але мало хто з нас, здається, знає шлях. Шлях вказаний у цьому уривку послання до Римлян. Якщо ви маєте людину, яку терпіти не можете, тут міститься сім кроків для подолання цих поганих стосунків. Вони радикальні та рідко практикуються. Але коли ви хочете ступити на незвідану землю та маєте сміливість піти туди, де ваші стосунки ще ніколи не бували раніше, то я обіцяю вам, що ці кроки спрацюють.