- І. Термін «Небеса» в Святому Письмі
- А. Атмосфера.
- В. Зоряне чи астрономічне небо.
- С. Небо небес – місце перебування Бога.
- ІІ. Небеса – майбутній дім святих
- А. Батьківщина.
- 1. Розміри.
- 2. Стіна.
- 3. Основа стіни.
- 4. Брами.
- 5. Вулиці.
- 6. Світло Божої Слави.
- 7. Відсутність будівлі храму.
- С. Дім Отця.
- ІІІ. Умови на небесах
- А. Абсолютний спокій.
- В. Відсутність бід та смутку.
- С. Ряснота життя.
- D. Душекорисні заняття.
- IV. Деякі питання про життя на Небесах
- А. Яке тіло буде у викуплених?
- В. Чи впізнаємо ми один одного в раю?
- V. Люди, яких там не буде
- VI. Святе братство тих, хто буде там
- ПРИМІТКИ
- Питання до уроку «Небеса»
І. Термін «Небеса» в Святому Письмі
У традиційному розумінні небо є майбутнім житлом праведників. Однак у Біблії це слово має різні значення. Так, Павло розповідає про «третє небо», яке він ототожнює з раєм (див. 2 до Коринтян 12:2-4). Мабуть, апостол мав на увазі існування трьох рівнів неба.
Біблія чітко поділяє три небесні сфери:
А. Атмосфера.
У Бутті 1:6-8 говориться: «Тоді сказав Бог: “Нехай посеред води буде твердь і нехай вона відділяє води від вод!ˮ І зробив Бог твердь і відділив води, що під твердю, від вод, що над твердю. Тож сталося так. І назвав Бог твердь – Небо» (UBIKh). Цей повітряний пояс повинен був відокремлювати воду, що знаходиться на землі, від води, що є у хмарах над землею (пор. Буття 7:11; 8:2). У Бутті 1:20 Бог сказав: «Нехай птаство літає над землею попід твердю небесною» (UBIKh). Слово «твердь» (у сучасних перекладах – «простір») відноситься до атмосфери, яка оточує планету Земля. Цей шар повітря, яким ми дихаємо, тягнеться приблизно на 30 км над поверхнею нашої планети. Це – перше небо.
В. Зоряне чи астрономічне небо.
Другий тип використання терміну «небеса» в Біблії – це місце сонця, місяця та зірок, або позначення місця, яке ми сьогодні називаємо «космічним простором». Писання наголошує, що планети знаходяться на небесах. Коли Бог створив сонце і місяць, Він сказав: «Нехай будуть світила на тверді небесній» (Буття 1:14, UBIKh). Сказано, що зірки знаходяться на небі (див. Буття 15:5; Повторення Закону 4:19). Давид писав у Псалмі 8:4-5: «Коли я погляну на небо – діло рук Твоїх, на місяць і зорі, які Ти заснував, – хто така людина, що пам’ятаєш про неї, або людський син, що навідуєшся до нього?» (UТТ). Небесні тіла знаходяться на другому небі.
С. Небо небес – місце перебування Бога.
У свідомості більшості людей небеса є місцем перебування Бога. Однак Писання чітко говорить, що «небо і небо небес не витримують Його слави» (2 Хронік 2:5 UТТ, пор. 3 Царств 8:27) і що Бог всюдисущий: «Хіба Я не наповняю небо і землю? – говорить Господь» (Єремії 23:24 UТТ; пор. Псалом 138:7-10). В той же час, Біблія ясно вказує, що Бог дійсно живе в певному місці, що називається небом: «Ти вислухай з неба, з місця, де перебуваєш» (1 Царств 8:39 UBIKh, пор. 43, 49). Мойсей сказав: «Споглянь зі святого Свого дому, із неба, і поблагослови Свій народ, Ізраїль» (Повторення Закону 26:15 UТТ). У Псалмі 102:19 говориться: «Господь встановив Свій престол на небі, і Його царство над усім володіє» (UТТ; пор. Ісаї 66:1; Матвія 5:34). Ісус навчав молитися: «Отче наш, Який на небесах, нехай святиться Ім’я Твоє» (Матвія 6:9 UТТ). Писання підкреслює, що святі Божі будуть з Ним і Христом на небесах всю вічність (див. Івана 14:1-3, Об’явлення 21:1-4). Це третє небо.
ІІ. Небеса – майбутній дім святих
Небеса є реальним місцем, де людина може опинитися після фізичної смерті. Так говорить Біблія, проте не всі вірять у це. Богослов Фредерік Фаррар писав: «Небеса – це бути чимось, а не йти кудись». Паттерсон Сміт сказав: «Небеса є станом характеру, а не місцем проживання» 1. Ці люди сприймають небеса як стан характеру чи розуму, досягнутий на землі, а не місце, де людина житиме після смерті. Вони вірять, що людина своїми думками та справами створює свій власний рай на землі.
Однак Біблія безперечно говорить про небеса як про конкретне місце. Називається воно по-різному.
А. Батьківщина.
Автор Послання до євреїв стверджує, що патріархи вважали себе чужинцями, паломниками на землі та шукали батьківщину. Він пише: «Та навпаки, вони мріють про країну кращу – Небесну. Через те й Бог не соромиться називатися їхнім Богом, адже Він приготував їм місто» (До євреїв 11:16, UMT).
У Посланні до филип’ян 3:20 Павло пише: «Адже наше життя – на небесах, звідки й очікуємо Спасителя, Господа Ісуса Христа» (UТТ). Говорячи про небо, як про батьківщину, ми наголошуємо на своїй причетності до Царства Небесного. Увійшовши до Царства Викупителя тут, на землі (див. До колосян 1:13), християнин, якщо він буде до кінця вірний, матиме можливість увійти «до вічного Царства нашого Господа і Спасителя Ісуса Христа» (2 Петра 1:11 UТТ).
Християнин дійсно не почувається в цьому світі, як удома, оскільки богом цього світу є сатана (див. 2 До коринтян 4:4; пор. Івана 12:31; Івана 14:30). Колись з милості Божої викуплені вирушать до своєї країни, де Бог – Цар. Радісно ми співаємо у передчутті:
Цей світ – мені не дім, його я просто минаю.
Скарби мої заховані за блакиттю.
Ангели манять мене з відкритих дверей раю,
І земний світ більше не відчувається як дім.
В. Місто. Інший образ небес – це місто. Ідея граду Божого, благословенного Його присутністю і існуючого вічно, сягає Патріархального періоду, коли Бог почав готувати людей для зустрічі з Ним. Авраам «очікував міста з підвалинами, творцем і будівничим якого є Бог» (До євреїв 11:10 UТТ). Псалмоспівець повторив цю надію: «Протікаючі ріки веселять Боже місто; Всевишній освятив Свою оселю. Бог посеред нього, воно не зрушиться. Бог удосвіта йому допоможе» (Псалом 45:5-6 UТТ). У Посланні до євреїв 11:16 говориться: «Бог приготував їм місто».
Іван побачив «місто святе… що сходить з неба від Бога» (Об’явлення 21:2 UBIKh). Визначення «святе» протиставлено безбожним містам землі. Це важливо: Святий Бог не буде жити там, де панує гріх. Божа мета у всьому плані відкуплення полягає в тому, щоб зробити людину святою. Небеса – найвища точка, і в прямому, і в переносному значенні цієї мети.
Іван уточнює: святе місто – це новий Єрусалим (див. Об’явлення 21:2), маючи на увазі, що земний Єрусалим є прообразом уславленої церкви.
Маючи на увазі небеса, Павло пише: «А горішній Єрусалим вільний; він є матір’ю для [всіх] нас» (До галатів 4:26 UТТ). У Посланні до євреїв 12:22 апостол, говорячи про долю Божих святих, зазначає: «Але ви приступили до гори Сіон, до міста Живого Бога» (UТТ; пор. Об’явлення 3:12). Таким чином, небеса названі вершиною духу та містом (пор. До галатів 4:21-31).
Апостол Іван дає докладний опис Нового Єрусалима, який, як він бачив, спускається з небес (див. Об’явлення 21:9-27; 22:1-5):
1. Розміри.
Місто є досконалим кубом, подібним до Святого Святих у скинії та в Храмі Соломона (див. 1 Царів 6:19-20). Його довжина, ширина та висота становлять 12 000 стадій (див. Об’явлення 21:16), за сучасними мірками це буде 2200 км. Якби це місто було поміщене в Сполучені Штати, воно тягнулося б від Атланти (штат Джорджія) на сході, до Денвера (штат Колорадо) на заході, і від Монреаля (Канада) на півночі до Кі-Уеста (Флорида) на півдні.
Обмірковування цих параметрів дозволяє зробити два висновки. По-перше, небеса досконалі: куб вважається ідеальною геометричною фігурою, а розділи 21 і 22 Об’явлень переконують в ідеальній конфігурації простору.
По-друге, це величезна територія. Розмір міста колосальний. Площа Нового Єрусалиму становить майже 6 млн квадратних км, що, наприклад, у 20 разів більше, ніж вся Нова Зеландія і в 10 разів більше, ніж Німеччина. Очевидно, наш Небесний Батько очікує, що багато хто з Його дітей повернеться додому.
У Посланні до євреїв 12:22-23 говориться: «ви приступили до гори Сіон, до міста Живого Бога, до небесного Єрусалима, до десятків тисяч ангелів, до торжества, до Церкви первістків, записаних на небі, до Бога – Судді всіх, до духів праведників, які досягли досконалості» (UТТ). Якщо врахувати, що зберуться викуплені різного віку, а також ті, хто помер у дитинстві, то легко зрозуміти, що на небесах буде безліч людей.
2. Стіна.
Розділ 21 Об’явлення повідомляє, що місто оточене високою і потужною стіною, складеною з яшми (напівкоштовним каменем). Висота стіни становить 144 лікті. Якщо рахувати довжину ліктя приблизно 45 см, то за сучасними мірками висота міської стіни становить близько 65 м!
3. Основа стіни.
Велика стіна, що оточує Новий Єрусалим, має 12 підстав, прикрашених «різним дорогим камінням: перша підвалина – яшма, друга – сапфір, третя – халцедон, четверта – смарагд, п’ята – сардонікс, шоста – сердолік, сьома – хризоліт, восьма – берил, дев’ята – топаз, десята – хризопраз, одинадцята – гіацинт, дванадцята – аметист» (Об’явлення 21:19-20 UТТ).
Один художник зацікавився кольоровою гамою, представленою цими дванадцятьма тонами. Він хотів побачити, чи будуть кольори конфліктувати, виділятися чи будуть гармонійними. Коли він розклав каміння в точному порядку, описаному у Об’явленнях, то виявив ідеальне поєднання кольорів. Це ще одне свідчення досконалості Божої роботи.
4. Брами.
Особливу увагу Іван приділяє опису брам, зроблених у стіні Нового Єрусалиму: «дванадцять брам, а на брамах дванадцять ангелів і написані імена – імена дванадцятьох племен синів Ізраїля. Зі сходу – три брами, з півночі – три брами, з півдня – три брами та із заходу – три брами» (Об’явлення 21:12-13 UТТ). «А дванадцять брам – то дванадцять перлин» (Об’явлення 21:21 UТТ).
А ось ще важливе спостереження: «І його брами не зачинятимуться вдень, а ночі там не буде. І принесуть до нього славу та честь народів. І не ввійде до нього ніщо нечисте, ані той, хто чинить гидоту й неправду, але тільки ті, хто записаний в книзі життя Агнця» (Об’явлення 21:25-27 UТТ).
5. Вулиці.
«Вулиці міста – чисте золото, прозоре, мов скло» (Об’явлення 21:21 UТТ). Вулиця гармонує з рештою міста, оскільки Іван пише: «місто – із чистого золота, подібного до чистого скла» (Об’явлення 21:18 UТТ).
Неясно, чи буде небесне місто зроблено із золота, яшми та перлів, якими ми знаємо ці коштовності у земному житті. Безперечно, Бог показав Іванові таку картину, яку здатна зрозуміти людина, щоб передати словами красу небес. Небесне місто буде прекраснішим за все, що може уявити людина.
6. Світло Божої Слави.
«І місто не потребує ні сонця, ні місяця, щоб у ньому світили, тому що Божа слава освітила його, і світильником для нього є Агнець» (Об’явлення 21:23 UТТ). «Не потребуватимуть світла світильника та світла сонця, бо Господь Бог їх освічує» (Об’явлення 22:5 UТТ).
Зрозуміти велику силу світла, що виходить від Бога і Христа, ми можемо, прочитавши Дії 26. Коли Павло прямував до Дамаску, йому явився Ісус: «опівдні в дорозі побачив я світло з неба, яскравіше від сонячного світла, яке осяяло мене та тих, хто йшов зі мною» (Дії 26:13 UТТ). Це сяйво спричинило сліпоту Павла (див. Дії 22:11; пор. Дії 9:8-9).
Подібну картину Божої слави можна побачити на горі Преображення. Марк пише, що коли Христос перетворився, «одяг Його став блискучим і таким білосніжним, що жодний білильник на землі не зміг би так вибілити» (Марка 9:3 UТТ). Порівняно з цим світлом Божої слави, сонце виглядало б як свічка в порівнянні з прожектором.
7. Відсутність будівлі храму.
Іван говорить нам у Об’явленні 21:22: «А храму я не бачив у ньому, бо Господь Бог, Вседержитель і Агнець – то його храм» (UТТ). Справді: жертовники, храми, Вечеря Господня служать нагадуваннями чи засобами, за допомогою яких ми поклоняємося Богові у своєму земному житті. На небесах нам не знадобляться нагадування. Ми зможемо побачити і пізнати Бога і Христа, поклонятися і славити їх протягом усієї вічності (див. 1 Івана 3:2). Воістину чудове місто – вічний дім святих Божих!
С. Дім Отця.
Третій термін, який описує небеса, має дуже особисте забарвлення: дім Отця. Втішаючи своїх учнів, Ісус каже їм: у домі Мого Отця багато кімнат, і Я йду приготувати місце для вас (див. Івана 14:2). У своєму земному житті людина – мандрівник, який шукає кращого міста, кращої країни. Свій притулок християнин знайде у домі Отця. Завершаться мандри, закінчаться пошуки. Бог буде жити з праведними, і вони «побачать Його обличчя» (Об’явлення 22:4 UТТ). Дім там, де Батько. Небеса будуть такими ж реальними, як і Бог, тому що це Його дім.
Це найтепліший і особистий опис небес. Людям може бути важко зрозуміти слова «країна» або «місто», оскільки вони можуть бути досить холодними, безособовими термінами. Але кожна людина здатна і інтелектуально, і емоційно сприймати дім. Дім Отця нагадує нам про земний дім, де живуть мати і батько, брати і сестри, тепло та любов. Смерть християнина буде як дорога додому, туди, де його близькі.
ІІІ. Умови на небесах
Бог робить небеса привабливими для людини, зображуючи їх як місце, де є прекрасні умови. Ось кілька із них:
А. Абсолютний спокій.
«І я почув голос із неба, що промовляв: Напиши: блаженні ті мертві, які віднині помирають у Господі. Дух промовляє: Так, нехай вони спочинуть від своїх трудів, а їхні діла йдуть слідом за ними» (Об’явлення 14:13 UТТ). Блаженний спокій призначений для тих, хто вмирає у Господі. Доля ж безбожних – «в аді, терплячи тяжкі муки» (Луки 16:23 UBIKh) «будуть вони мучені день і ніч навіки-віків» (Об’явлення 20:10 UТТ). У земному житті християнин повинен постійно і неухильно боротися з гріхом, приділяючи цій боротьбі значну частину буття (див. До ефесян 6:10-13). На небесах не буде ні сатани, щоб протистояти нам, ні гріха, щоб спокушати нас. На праведників чекає благословенний відпочинок.
В. Відсутність бід та смутку.
У Об’явленні 21:4 Бог зображений як люблячий Батько, що втішає і заспокоює Своїх дітей. Іван пише: «Він обітре кожну сльозу з їхніх очей, і більше не буде смерті, ні страждань, ні голосіння, ні болю, – вже більше не буде, тому що перше минулося» (UТТ). Гріх є причиною більшості сліз, скорбот і смерті на землі. Їх не буде на небесах, як не буде і гріха та сатани.
У Об’явленні 22:3 говориться: «І жодного прокляття більше не буде» (UТТ). Очевидно, це стосується прокляття, яке Бог наклав на Адама, Єву, змія та землю після гріхопадіння в Едемському саду (див. Буття 3:16-19). Прокляття було усунуто, бо Христос заплатив за гріх. У новому Едемському саду – «Раї Божому» – не буде прокляття (див. Об’явлення 2:7).
С. Ряснота життя.
Життя з достатком на небесах символізують ріка життя і дерево життя. Слід пам’ятати, що у природних умовах Близького Сходу річка була джерелом життя як у прямому, так і у переносному значенні. Зі шкільного курсу історії кожен пам’ятає, як процвітало життя в долинах річок Ніл, Тигр і Євфрат.
Це вірно для всього світу. Видіння Івана включає «[чисту] ріку живої води, прозорої, мов кришталь, що виходила від престолу Бога і Агнця» (Об’явлення 22:1 UТТ). Життя на нашій землі почалося біля річки: «А з Едему виходить ріка, щоби зрошувати рай; звідти вона розділяється на чотири рукави» (Буття 2:10 UТТ). Життя людини у вічності продовжиться біля Ріки Життя. Цікаво, як Ісус порівнює з водою духовне життя, яке Він дає людині (див. Іван 4:10-14). Про Святого Духа йдеться, як про річку живої води, що тече з людини (див. Івана 7:37-39).
Інший символ благодатного життя на небесах – дерево життя. «Серед його вулиць – і з одного, і з другого боку ріки – дерево життя, що приносить дванадцять плодів, щомісяця приносить свій плід. А листя дерева – для оздоровлення народів. І жодного прокляття більше не буде» (Об’явлення 22:2-3 UТТ). І плоди, і листя дерева життя забезпечать людину на небесах усім, чого вона потребуватиме, протягом усієї вічності.
D. Душекорисні заняття.
«І Його раби будуть служити Йому» (Об’явлення 22:3 UТТ). Іван сказав, що ті, хто прийшли від великої скорботи і омили свій одяг кров’ю Агнця до білизни, «перебувають перед Божим престолом і служать Йому вдень і вночі в Його храмі. А Той, Хто сидить на престолі, буде жити з ними» (Об’явлення 7:14-15 UТТ).
Слово «служіння» у християнській традиції передбачає поклоніння та хвалу. Проте, схоже, що для викуплених знайдуться й інші корисні заняття. Які саме, Писання не повідомляє. Безсумнівно тільки те, що ця робота приноситиме людям радість і насолоду так само, як їм подобалося працювати для Бога тут, на землі.
Про небеса можна було б сказати набагато більше – про їхню красу, святість, спілкування, радощі. Хтось дуже точно сказав: «Для грішника достатнім покаранням буде, якщо його просто не пустять небеса». Людина не може собі дозволити позбутися щастя!
Переходячи від урагану до непорушного затишшя, подумайте:
Ви ступаєте на берег і розумієте, що це небеса!
Ви берете когось за руку та розумієте, що це Божа рука!
Ви вдихаєте нове повітря та розумієте, що це небесне повітря!
Ви почуваєтеся бадьорим і розумієте, що це безсмертя!
Ви прокидаєтеся і розумієте, що ви вдома 2.
IV. Деякі питання про життя на Небесах
Віруючі ставлять чимало питань щодо життя на небесах. На більшість цих питань неможливо відповісти, оскільки Бог не вважав за потрібне дати відповідь у Своєму Слові. Однак на деякі питання можна знайти хоча б часткові відповіді.
А. Яке тіло буде у викуплених?
Говорячи про наші нові тіла, Павло сказав: коли Христос прийде знову, «силою, якою Він може все підкорити Собі, перемінить наше принижене тіло так, щоб воно було подібне до Його прославленого тіла» (До филип’ян 3:21 UТТ). Іван пише: «коли Він з’явиться, ми будемо подібні до Нього, адже побачимо Його таким, який Він є» (1 Івана 3:2 UТТ). У Об’явленні 22:4 говориться: «І побачать Його обличчя, а Його Ім’я на їхніх чолах» (UТТ).
Ці місця Писання вказують, що наші тіла будуть подібні до прославленого тіла Христа і що ми зможемо бачити Його і Небесного Батька, оскільки будемо подібні до них. Це буде справжнє тіло, ідеальне для нашого духовного існування на небі.
Описуючи нове тіло, Павло говорить, що воно буде нетлінним, славним, могутнім і духовним (див. 1 До коринтян 15:42-44). Ці чотири слова є найкращим описом нового тіла у Новому Завіті.
В. Чи впізнаємо ми один одного в раю?
Писання показує, що в момент смерті християнина змінюється лише його тіло, а не дух. Фізичне тіло замінюється на нове, «духовне тіло». Що ж до духу людини, він, швидше за все, зберігає земне «обличчя». Це припущення підтверджують деякі місця з Біблії.
Лука повідомляє про подію на горі Преображення: «два мужі розмовляли з Ним: були то Мойсей та Ілля, котрі з’явилися у славі й говорили про відхід Його, який мав статися в Єрусалимі» (Луки 9:30-31 UТТ). Зверніть увагу: Мойсей та Ілля «з’явилися у славі», але, як і раніше, залишалися Мойсеєм та Іллею.
У притчі про багатія і Лазаря (див. Луки 16:19-31), багатій впізнав Лазаря та Авраама.
Коли Бог явився Мойсеєві на горі Синай, щоб послати його до Єгипту, Він сказав: «Я – Бог твого батька, Бог Авраама, Бог Ісаака і Бог Якова!» (Вихід 3:6 UТТ). Всі ці люди були мертві віками, але Бог говорить про них як про живих, які зберегли свій образ (пор. Матвія 22:31-32).
Дехто запитує: як ми впізнаємо один одного? Адже у нас будуть нові прославлені тіла. У цьому фізичному світі, щоб впізнати один одного, ми покладаємося на зовнішній вигляд. Можна вважати, що й у нашому духовному існуванні на небесах ми будемо впізнані завдяки нашому образу і духу, властивим нам у фізичному світі. У земному житті людина є дух, який живе у фізичному тілі. На небесах людина стане духом, який живе в духовному тілі. Впевнений, що труднощів із впізнанням один одного у кращому світі має бути не більше, ніж тут, на землі.
V. Люди, яких там не буде
Деякі богослови стверджують, що до раю потрапить кожна людина, незалежно від свого духовного стану. У цьому відношенні характерною є заява, яку зробив архієпископ Кентерберійський Артур Майкл Ремсі, глава англіканської церкви та президент Всесвітньої ради церков: «Небеса – місце не тільки для християн! Ті, хто прожив хороше життя на землі, але не зміг повірити в Бога, не будуть вигнані з неба. Я очікую зустріти там деяких сучасних атеїстів» (газета London Daily Mail від 2 жовтня 1961 року).
Апостол Павло, однак, дотримується іншого погляду. Він говорить, що докази існування Бога настільки очевидні, що люди, які відмовляються вірити в них, не можуть виправдати свою поведінку (див. До римлян 1:17-32, 1 До коринтян 1:20-21).
І в інших місцях Святе Письмо підкреслює, що не всі люди потраплять на небеса. Перерахувавши мерзенні «справи плоті», такі як розпуста, ідолопоклонство, заздрість, пияцтво тощо, Павло каже: «Попереджаю вас, як і раніше попереджав: хто таке робить, Божого Царства не успадкує!» (До галатів 5:19-21 UТТ).
«І не ввійде до нього ніщо нечисте, ані той, хто чинить гидоту й неправду, але тільки ті, хто записаний в книзі життя Агнця» (Об’явлення 21:27 UТТ).
«А лякливим і невірним, і нечистим, і вбивцям, і тим, які чинять розпусту та чари, ідолопоклонникам і всім неправдомовцям – їхня частка в озері, яке горить вогнем і сіркою, що є другою смертю» (Об’явлення 21:8 UТТ).
«А вам, які зазнаєте утисків, – відпочинок з нами, коли з’явиться з неба Господь Ісус з ангелами Своєї сили, в полум’яному вогні, що дає відплату тим, хто Бога не знає і не слухається Євангелія Господа нашого Ісуса. Вони приймуть покарання, вічну погибель від Господньої присутності та від слави Його могутності» (2 До солунян 1:7-9 UТТ).
Писання ясно вчить: небеса – це місце, приготовлене для тих, хто готовий піти туди. Підготовка включає прийняття Ісуса як Божого Сина, нашого Месію і Спасителя. Це прийняття включає повну віру в Нього і залишення гріха через покаяння. Це також включає сповідання Христа перед людьми і занурення в Нього (див. Марка 16:15-16; До римлян 10:10; Дії 2:38). Щоб потрапити на небеса, ми також повинні бути вірними до смерті, якщо хочемо отримати вінець життя (див. Об’явлення 2:10; пор. Об’явлення 2:7).
VI. Святе братство тих, хто буде там
Жодні слова не можуть описати радість, яку принесе життя на небесах. «Але ви приступили до гори Сіон, до міста Живого Бога, до небесного Єрусалима, до десятків тисяч ангелів, до торжества, до Церкви первістків, записаних на небі, до Бога – Судді всіх, до духів праведників, які досягли досконалості, до Посередника Нового Завіту – Ісуса» (До євреїв 12:22-24 UТТ). Ісус, наш Спаситель, буде там, щоб вітати нас вдома.
Ісус сказав: «Багато хто прийде зі сходу й заходу і сяде з Авраамом, Ісааком та Яковом у Царстві Небесному» (Матвія 8:11 UТТ). «Десятки тисяч разів по десять тисяч і тисячі тисяч» будуть оточувати Божий престол (Об’явлення 5:11 UТТ). Яким щастям стане можливість приєднатися до викуплених, чистих, святих і благословенних рабів Божих, які славлять Бога і Агнця, насолоджуватися присутністю Бога і Христа і жити у світлі Їхньої слави! Ось чому Павло сказав: «Бо я вважаю, що страждання теперішнього часу нічого не варті порівняно з майбутньою славою, яка має з’явитися нам» (До римлян 8:18 UТТ).
ПРИМІТКИ
1 «20th Century Christian», Edited by Norvel Young, April, 1955, p. 4.
2 «20th Century Christian», April, 1958, p. 5.
Питання до уроку «Небеса»
ЗАПОВНІТЬ ПРОБІЛИ
1. Які три неба згадуються в Біблії?
a. ____________________________________________________________________________________________________________
b. ____________________________________________________________________________________________________________
c. ____________________________________________________________________________________________________________
2. Що можна зрозуміти з розміру та форми Нового Єрусалиму?
a. _____________________________________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________________________________________
b. _____________________________________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________________________________________
3. З яких матеріалів зроблені…
a. Стіни _______________________________________________________________________________________________________
b. Вулиці _____________________________________________________________________________________________________
c. Брами ______________________________________________________________________________________________________
4. Які тіла будуть у викуплених на небесах?
________________________________________________________________________________________________________________
5. Життя з надлишком на небесах символізують:
a. ______________________________________________________________________________________________________________
b. _____________________________________________________________________________________________________________