Послання до євреїв і Послання Якова
У попередньому розділі ми розглянули тринадцять листів, загальновизнаним автором яких є апостол Павло. Дев’ять із цих листів було написано церквам і чотири – окремим особам. Зараз ми переходимо до четвертої полиці бібліотеки Нового Завіту, яку назвали сфокусованими книгами, або загальними (соборними) посланнями.
На цій полиці маємо вісім послань. Хронологічно їх можна об’єднати у два квартети: ранні послання, написані здебільшого до 70-го року, і пізні послання, написані після цієї дати. Ранній квартет складається з Послання Якова, Послання до євреїв, 1-го та 2-го Послань Петра. Пізній квартет складається з Послання Юди, 1-го, 2-го та 3-го Послань Івана.
У восьми загальних посланнях істина збалансована, що допомагає християнам уберегтися від радикальних позицій щодо християнського вчення. Послання до євреїв наголошує на вірі, але Послання Якова вирівнює цей наголос, акцентуючи на добрих справах. У Першому посланні Петра апостол дивиться на майбутню надію, але в другому листі виділяє нинішнє зростання. Послання Івана акцентуються на любові, але Послання Юди закликає християн боротися за віру, раз і назавжди даровану святим.