Усе, що ви мали вивчити в недільній школі
(і, найімовірніше, не вивчили)

Переклад Катерина Устинович, Інна Дубовик

Редакторки Марина Новицька, Світлана Филипчук

Цитати зі Священного Письма використовуються у перекладі І. Огієнка (UBIO), І. Хоменка, Р. Турконяка (UТТ), а також Свята Біблія: сучасною мовою (UMT).

Присвячується Малкольму та Лорейн Одхем, друзям і співслужителям

Передмова

Книжка, яку ви тримаєте в руках, – друга частина із серії «Просто про складне». У виданні «Історія Біблії: просто про складне» (Bible History Made Simple) я намагався дати читачам уяву про хронологію біблійної історії, основних діючих осіб та події. А у цій книжці ви зможете більш докладно вивчити окремі книги Біблії.

Структура розділів цього видання ґрунтується на історії про те, як Бог покликав Самуїла. Якось вночі Господь тричі покликав його. Щоразу хлопчик міркував, що його кличе Ілій. Нарешті старий священник зрозумів, що це Господь кличе Самуїла. Ілій навчив Самуїла, що наступного разу, коли він почує голос, йому потрібно відповісти: «Говори, Господи, бо раб Твій слухає Тебе!» (1 Самуїла 3:9, UBIO).

Порада Ілія корисна для всіх, хто вивчає Боже Слово. Розгортаючи Священну Книгу, будемо просити, щоб Бог говорив до нас. Він звертається до нас через Своє Слово. Ми, зі свого боку, маємо бути готові почути те, що Він хоче нам сказати.

Структура огляду кожної книги Старого Заповіту ґрунтується на відповіді Самуїла Господу. Перші літери розділів – це акронім слова ГОВОРИ (SPEAK англ.):

S = situation (ситуація). Історичне тло, на якому розгортаються події книги).

P = plan (план). З яких частин складається книга.

E = eternal purpose (вічна мета). Безпосередня і найвища мета кожної з книг.

A = acclaim for Jesus (проголошення Ісуса). Яким чином книга вказує на майбутнє пришестя Христа.

K = keys (ключі). Ключові вірші та слова (а також фрази і слова) книги.

Також огляд кожної книги містить розділ Особливі деталі – відмінні риси або факти, які виділяють дану книгу серед інших книг Біблії.

Бог ГОВОРИТЬ у Своєму Слові. Ми повинні слухати Його і чути, що саме Він говорить. В огляді кожної книги міститься розділ, який називається ЧУТИ. Тут наведено підбірку найвідоміших розділів та віршів книги. Ті, хто має серйозний підхід до вивчення Біблії, прочитають принаймні ключовий розділ з кожної книги, а також інші відомі розділи, якщо про них згадується.

Джеймс Е. Сміт

Християнський коледж Флориди