Буття – Вихід

Перші п’ять книг Писання – окрема категорія старозавітної бібліотеки. Юдеї називають ці п’ять книг Торою, або законом. Щоразу на зібранні в синагозі читають окремі уривки з цих п’яти книг. Юдеї вважають їх найсвященнішими у всій Біблії (нашому Старому Завіті). Теологи зазвичай називають перші книги П’ятикнижжям. Автори нового Завіту, цитуючи ці книги, зазвичай посилалися на закон Мойсея (Лев. 24:44), Мойсея (Лк. 24:27; Ів. 5:46), писання Мойсея (Ів. 5:46–47) або Боже Слово (Мр. 7:13).

Сучасні критики вважають П’ятикнижжя твором невідомих авторів, які жили в різні епохи. Стверджують, що ці п’ять книг містять багато протиріч та помилок. Однак у наведених вище віршах із Нового Завіту вказано, що автором цих книг був Мойсей. Більшість християн у всьому світі не погоджуються з тим, що П’ятикнижжя ненадійне зібрання книг, написаних у досить пізній період біблійної історії невідомими авторами. Християни переконані, що автором книг був Мойсей – великий законодавець та Божий пророк.

П’ятикнижжя розпочинається з Книги Буття та завершується Книгою Повторення Закону. У цих книгах розповідається біблійна історія від створення світу до смерті Мойсея. Оскільки більшість біблійних дослідників не намагаються встановити дату створення, неможливо визначити, який період часу охоплюють ці книги. Однак на основі біблійних даних можна встановити, що Мойсей помер близько 1407 р. до Р. Х. У П’ятикнижжі діють багато персонажів – від Адама до Мойсея.