Книга Ісуса Навина – Книга Рут

На другій полиці священної бібліотеки стоять дванадцять книг. Цей розділ не має спеціальної назви. Оскільки в усіх цих книгах описуються події, які відбувалися в історії Ізраїля, їх зазвичай називають історичними книгами. У юдаїзмі чотири книги – Книга Ісуса Навина, Книга Суддів, Книга Самуїлова й Книга царів – називаються «Ранні пророки». Вони отримали таку назву з двох причин. По-перше, ці книги були написані пророками. По-друге, в них відображено пророчий погляд на історію Ізраїля.

Авторів історичних книг не названо. Юдейська традиція приписує їхнє авторство восьми ключовим фігурам в історії Ізраїля, яких ми назвемо, коли будемо розглядати окремі книги. Більшість цих книг охоплює проміжки часу, які набагато довші за людське життя. Тому можна справедливо припустити, що книги містять інформацію, яка частково походить із більш ранніх усних традицій, і частково – із письмових джерел. Та, найголовніше, що коли автори творили свої книги, їх надихав Святий Дух. Це запорука того, що у цих книгах віруючі знаходять абсолютно надійні свідчення про те, як Бог діяв серед Свого народу впродовж століть.

Дванадцять історичних книг розпочинаються з Книги Ісуса Навина й завершуються Книгою Естер. Стосовно охоплених оповіддю подій, то книги розпочинаються  із захоплення Ізраїлем Ханаану та завершуються другим правлінням Неемії (Неем. 13). Це означає, що історичні книги охоплюють приблизно тисячу років біблійної історії, з 1406 по 432 рр. до Р. Х. Щодо персонажів, то історичні книги розпочинають розповідь історією Ісуса Навина і завершують Неемією.

Загальна тема історичних книг – підготовка до приходу Христа. У кожній із книг зображено, як Господь спрямовує події, готуючись виконати Свою мету: привести в світ Свого Сина.