Зозуля-обманниця

Вам, напевно, відомо, що звичайна зозуля не вигодовує та не вирощує своїх пташенят. Вона відкладає яйця у гнізда інших птахів. Прийомні батьки годують і вирощують зозуленя, як рідного, доти, доки пташеня не переросте батьків поневолі і не полетить, не зволівши сказати ні «дякую», ні «прощайте».

Часто зозулі підкладають яйця в гнізда очеретянки ставкової, чиї звички сильно відрізняються від поведінки зозулі. Наприклад, голодне пташеня очеретянки ставкової привертає увагу своїх батьків гучним наполегливим криком. Зозулі, як правило, підкладають у гніздо майбутніх прийомних батьків одне яйце. Як тільки зозуленя вилуплюється з яйця, воно відразу ж виштовхує яйця очеретянки з гнізда. Але як же тепер одне маленьке зозуленя зможе переконати очеретянок-батьків, що в гнізді сидять шестеро голодних пташенят? Після тривалих спостережень дослідники виявили відповідь – зозуленя  обманює прийомних батьків, імітуючи крик восьми голодних пташенят очеретянки ставкової. Пташеня зозулі настільки майстерно відтворює характерний крик голодного пташеняти, і не одного, а кількох, що отримує всю їжу, розраховану на півдюжини пташенят.

The Great Reed Warbler, Acrocephalus arundinaceus is feeding its chicks inside the reeds, there is strong rain. Young birds have opened beaks.

Хто навчив зозуленят цим трюкам? Зрозуміло, що не мама-Зозуля, яка з моменту відкладання яйця повністю знімає з себе всі батьківські обов’язки. Зозуля нагадує нам, що обман краде з нашого життя чудові події. Тому для кожного з нас є справжня радість знати, що наш досконалий Бог істини ніколи не зміниться.

#ДеньзТворцем


Книга Приповістей Соломонових 20:17

«Хліб з неправди солодкий людині, та піском потім будуть наповнені уста її».

Молитва: Прости мене, любий Батьку, за брехню та обман, які траплялися в моєму житті, і допоможи мені жити життям істини та правди. В ім’я Ісуса. Амінь.