Золота хвилина

Чому в хвилині 60 секунд? Чому в годині 60 хвилин? Зрештою, для цього немає жодної природної причини. Тривалість року визначається природними причинами, а саме положенням сонця у небі. Що ж, хочете – вірте, хочете – ні, але між довжиною години та золотим бовваном царя Навуходоносора, ідолом, якого відмовилися почитати Данило та його друзі, може існувати зв’язок.

Статуя, зроблена царем Навуходоносором, була 60 ліктів заввишки і 6 ліктів завширшки. Швидше за все тому, що у Вавилоні використовувалася шістдесятирічна система числення (тобто система з основою 60), і багато будов вавилонян вимірювалися одиницями та частинами від 60. В 1300 році до Р. Х. єгиптяни ділили добу на 12 годин світлового дня і 12 годин темряви. За цією системою 12 годин дня влітку було більше, ніж узимку. Проте, система працювала досить чітко, оскільки єгиптяни відстежували час сонячним годинником. Але вважається, що ця система, як і шістдесятирічна система числення, була ними запозичена у Вавилона. І поділ на 12 годин, швидше за все, прийшов від вавилонян, тому що 12 – це дільник 60. Ця система числення перейшла до греків, а вони передали її римлянам. Вважається, що до XIII століття, коли був винайдений точний механічний годинник, година була розділена на 60 хвилин.

Метод виміру часу з’явився понад 3000 років тому, і це говорить нам про те, що в давнину людина була не менш «просунутою», ніж сучасні люди. Понад три тисячі років тому людина була досить розумною і винахідливою, щоб придумати систему обчислення часу, яку ми з успіхом використовуємо досі.

#ДеньзТворцем


Книга пророка Даниїла 3:1a

«Цар Навуходоносор зробив золоту статую. Її висота — шістдесят ліктів, її ширина — шість ліктів». Молитва: Дорогий Батьку, допоможи мені використати час, відпущений для прославлення Тебе. Амінь.