Знайдено найстаріше взуття у світі

Поки еволюціоністи розповідають, якими примітивними і невмілими були ранні люди, Біблія говорить нам про їх винахідливість і майстерність, навіть за сучасними стандартами. Мартін Лютер, описуючи Адама до гріхопадіння, сказав, що сьогодні ми вважали б його надлюдиною. Біблійний погляд на давню людину отримав підтримку, коли в печері Арнольда в центральному Міссурі дослідники знайшли колекцію з 18-ти черевиків та сандалів. Деякі предмети взуття виявилися віком 1000 років, а деяких вуглецеве датування показало вік кілька тисяч років.

Взуття вразило вчених своїм чудовим дизайном. Дві пари були зроблені зі шкіри, інші були сплетені з рослинного волокна. Там були сандалії та взуття без шнурів типу мокасин. Все плетене взуття було зроблено акуратно і вміло, незалежно від того, коли воно було виготовлене – тисячу або кілька тисяч років тому. Було чітко видно, де взуття на ліву, а де на праву ногу, і у сандаль, і у мокасин, а на деяких парах було видно вм’ятинки для пальців. Археолог Майкл Дж. О’Брайан з університету Міссурі та Колумбії підсумував враження про якість взуття: «Ці люди точно знали, що вони роблять».

Взуття було так добре скроєне і зроблене, що протягом тисяч років не потребувала поліпшення дизайну. Це свідчить про біблійний погляд на історію людини. Інтелект і майстерність були даровані людині Богом з самого початку.

#ДеньзТворцем


Книга Виходу 3:5

«Не наближайся сюди, сказав Бог, зніми взуття зі своїх ніг, бо місце, на яке ти став, це — свята земля!»

Молитва: Дорогий Батьку, я дякую Тобі за майстерність та інтелект, які Ти дав мені. Допоможи мені використовувати їх для служіння Тобі. Амінь.