«Занадто багато нот»

Можливо, ви пам’ятаєте, як у фільмі «Амадей» один із сучасників Моцарта говорить про його музику: «Занадто багато нот». Це думка деяких людей про музику Моцарта, яка і насправді дуже складна. Але дослідники виявили, що така математична складність може викликати так званий «ефект Моцарта».

Вчені кількох університетів Сполучених Штатів довели, що складна музика Моцарта позитивно впливає і на дорослих, і на дітей. Під час одного дослідження, щурам включали Моцарта 12 годин на день, причому почали за 4 тижні до народження щурів. Друга група щурів чула лише тишу, третя – постійний шиплячий звук, а четвертій давали слухати композитора-мінімаліста Філіпа Гласса. Як тільки щури дорослі до проходження лабіринту, всі групи пройшли тест. Щури, що виросли з Моцартом, не тільки набагато швидше за всіх пройшли лабіринт, але ще й менше помилялися по ходу. Інші дослідження показали, що дорослі краще проходять тести визначення рівня інтелекту після того, як послухають Моцарта. У дорослих цей ефект тимчасовий, а ось діти, які слухають Моцарта, демонструють постійні покращення.

Вважають, що складна природа музики Моцарта змушує мозок активніше працювати, активізує більше зв’язків між ділянками мозку. Чим активніше зв’язуються і працюють ділянки мозку, тим ви розумніші. Зрозуміло, що музика – це дар Божий, який надає сприятливий вплив на нас. Музика ніколи б не з’явилася у світі, народженому сліпим випадком.

#ДеньзТворцем


Перша книга Хронік 13:8

«А Давид та ввесь Ізраїль грали перед Божим лицем з усієї сили, — із піснями, і на цитрах, і на арфах, і на бубнах, і на цимбалах, і на сурмах».

Молитва: Дякую Тобі, Господи, за дар музики. Допоможи мені використовувати музику для слави Твоєї і для того, щоб розповідати іншим про спасіння. Амінь.