Якого кольору пір’я у павича?

Як ви гадаєте, якого кольору пір’я у павича? Якщо скажете, що чорне, будете абсолютно праві. Як таке може бути?

Різноманітність кольорів, які, як нам здається, ми бачимо, дивлячись на павиний хвіст, це лише фокус, який зіграв із нами хитрий павич. Звідки беруться кольори? Щоб відповісти на запитання, ми повинні розглянути перо павича під сильним збільшенням. Ми побачимо, що кожна «гілочка», що росте зі стрижня пера, вкрита великою кількістю прутиків меланіну, пов’язаних між собою кератином. Ці складні структури відбивають світло, відбиваючи світлові хвилі різної довжини. Відбиття ламаються, спотворюються, що й дає в результаті ілюзію, що пір’я забарвлене яскравими фарбами. Око людини сприймає чорне пір’я як строкате, яскраве, «павиного» забарвлення.

Але це ще не все. Очевидно, що те, наскільки яскравим і кольоровим ми сприймаємо павича, залежить від того, як світло падає на його пір’я і відбивається від них. Вчені вважають, що павич «танцює», переступає лапками вперед-назад, розпускає хвіст і потрясає ним не просто так. Вивчивши кілька популяцій павичів, учені дійшли висновку, що павич-самець спеціально шукає таке місце, щоб встати між сонцем і самочкою, тоді вона може побачити його пір’я у всій красі.

Навіть після того, як гріх увійшов у наш світ, світ сповнений дивовижної краси. Нам не дано уявити, наскільки прекрасним був світ відразу після того, як наш мудрий Творець створив його.

#ДеньзТворцем


Книга Йова 39:13

«Злітають весело в повітря страусині крила, як і лелечі, тільки що без пір’я».

Молитва: Дякую Тобі, Отче наш, за красу творіння, яка не зникла навіть після того, як гріх увійшов у світ. Амінь.