Яким духам віддає перевагу кажан?

Яким духам віддає перевагу кажан?

Збираючись на побачення, молодик обов’язково пшикне на себе одеколоном, щоб панночці було приємно. Виявилося, що самці кажанів, принаймні одного виду, теж використовують запахи для залучення протилежної статі. Вчені нещодавно спостерігали, як маленький північноамериканський тропічний кажан готується набрати і утримувати свій гарем – а в одного самця може бути до восьми самок. Ближче до вечора самець починає ритуал, який триває щонайменше півгодини. Спочатку кажан вилизує пахучі залози, що знаходяться на крилах. Потім збирає із різних частин тіла виділення, включаючи сечу, і натирає всім цим свої залози на крилах. Звучить жахливо, але насправді виходить приємний запах – солодкуватий та пряний.

Закінчивши чепуритися, самець кажана вирушає до гарему і зависає над самками в повітрі, як колібрі. Він може протриматися до 15 секунд. Зависнувши в повітрі, він б’є крилами так сильно, що навколо колишеться листя, і ще він пищіть на кожну самку. Через енергійні рухи крилами його запах починає поширюватися і доходить до самок. Самки, почувши запах, подають йому сигнали – пищать у відповідь. Самці намагаються поширити свій запах якомога ширше, захопивши велику територію, сподіваючись залучити нових самок. Вчені вважають, що така поведінка – більше ніж ритуал. Вони відзначають, що складний склад запахів у сечі може бути індикатором здоров’я тварини. Наприклад, самка миші не відповідає самцю, якщо запах його сечі вказує, що він хворий.

Для багатьох тварин запах – засіб спілкування. У Писанні наші молитви порівнюються із солодким ароматом фіміаму. Але тільки кров Христа, що очищає, може наповнити нас пахощами перед Богом.

#ДеньзТворцем


Псалом 141:2

«Я сподіваюсь, що мої молитви, наче запах воскурінь, мої піднесені до Тебе руки, мов вечірня жертва».

Молитва: Дякую Тобі, Господи, за те, що Ти визволив мене від мого гріха. Амінь.