Як важливі гарні батьки

Якщо батьки віддають свою дитину до дитячого садка – чи це означає, що вони зводять нанівець усі свої зусилля бути добрими батьками? Від кого більшою мірою залежить розвиток дитини, якщо дитину доводиться віддавати в дитячий садок? Останнім часом ми чули про численні дослідження, і часто їх результати діаметрально протилежні. Хтось вважає, що батьки мало впливають на розвиток своїх дітей, або взагалі ніяк не формують особистість дитини. Хтось упевнений, що перебування у садочку ніяк не впливає на розвиток дитини. Останнє унікальне дослідження мало з’ясувати, хто має рацію.

Нове дослідження, що складається з двох стадій, унікальне, тому що в його основу лягло пряме спостереження за дітьми та тими, хто їх доглядає. Перша частина дослідження, що фінансується Національним інститутом дитячого здоров’я та розвитку людини, полягала у спостереженні за дітьми у віці від 1 року до 3 років у більш ніж 1300 сім’ях. Сім’ї були різні – і з матусями-домогосподарками, і з тими, хто користувався допомогою дитячого садка. Вчені вивчали сім’ї, матусь записували на камеру, а дітей перевіряли на рівень розвитку мовних та інших навичок. Ця частина дослідження показала, що найбільший вплив на розвиток дитини надає мама, яка займається нею щиро і серцево. Також було зроблено висновок, що розвиток середньостатистичної дитини дбайливої, небайдужої матері, яка ходить до дитячого садка, гальмуватиметься через поганий дитячий садок і дещо прогресуватиме у хорошому дитячому садку.

Друга частина досліджень була присвячена оцінці якості дитячих установ у дев’яти штатах, результати рейтингу дитячих садків пізніше були поширені на всю країну. 61% дитячих садків отримали оцінку «задовільно» або «погано», 39% садів були оцінені як «хороші» та «відмінні». Ці результати показують нам, що в порядку речей, даних нам Богом, ніщо не замінить дитині гарних батьків!

#ДеньзТворцем


Послання до Ефесян 6:1

«Діти, — слухайтеся своїх батьків у Господі, бо це справедливе!»

Молитва: Господи, допоможи мені стати добрим батьком і бути гарною дитиною для моїх батьків. Амінь.