Виживання через співпрацю

«Виживання найбільш пристосованих» — основний принцип еволюції. Принцип застосовувався як до тварин, так и до людей, як соціальна теорія.

Проте вчені знають, що співпраця та взаємодопомога серед тварин – скоріше правило, ніж виняток. У лабораторії вивчали поведінку кількох пар мавп-капуцинів, перевіряючи, чи здатні вони об’єднатися для вирішення завдання. Мавп парами помістили у закритий простір і поставили між ними сітчасту перегородку. У межах видимості на таці поставили дві миски зі шматочками яблук, дістати їх можна було лише потягнувши за важіль. Але отримана їжа діставалася лише одній мавпі. Коли важіль був налаштований таким чином, що отримати їжу можна було тільки якщо за нього тягли обидві мавпи, капуцин, який отримав їжу, ділився з другою мавпою. Якщо сил однієї мавпи вистачало, щоб дістати до шматочків яблука, вона, як правило, з’їдала сама. Очевидно, що мавпа, яка отримала доступ до їжі за допомогою іншої мавпи, вважала за свій обов’язок винагородити помічника. І відразу замість «виживання найбільш пристосованих» один дослідник заговорив про «глибоке еволюційне коріння взаємодопомоги». На жаль для  еволюційних учених, реальна наука часто надає добрі свідчення, які йдуть урозріз із теорією еволюції. Але ми дуже рідко про це дізнаємось.

Бог задумав Творіння таким чином, що іноді ми потребуємо допомоги, а іноді ми маємо можливість допомогти іншим. Він зробив це для того, щоб ми не забували, що Він наш великий Помічник.

#ДеньзТворцем

Послання до Євреїв 13:6

«Тож ми можемо впевнено сказати: «Господь — моя підтримка; Я не боятимусь нічого. Що люди можуть мені заподіяти?»

Молитва: Дорогий Батьку, я вірю, що Ти допомагаєш мені, навіть коли я не знаю, що потребую допомоги. Амінь.