Витончений, прекрасний і блискучий

Існує тринадцять видів співочих птахів з яскравим розписним оперенням із роду малюри. Пташки живуть тільки в Австралії та Новій Гвінеї. Вони настільки красиві, і оперення у них настільки строкате і яскраве, що у кількох видів назва типу «витончений», «прекрасний», «королівський». Але особливо варто згадати про незвичайну поведінку цих птахів.

Самець, доглядаючи самку, приносить їй квітковий пелюстка. Пелюстка або того ж кольору, що його оперення, або контрастує за кольором. Зазвичай це задерикувата, активна пташка, і хвостик у неї стирчить вгору. Але коли самець приходить до самочки, він опускає хвостик і ко-виляє, практично притискаючись до землі. Ще він гойдається вперед-назад і розпушує, роздмухує пір’їнки на щоках і чубчик. Якщо самочка приймає залицяння, вона сама будує гніздо, прикрашаючи його яскравим пір’ям папуги.

Пара живе разом все життя, але особливою вірністю партнерові пташки не відрізняються. Коли самка досягає зрілості, вона залишає батьківське гніздо, а самці живуть там ще рік чи навіть більше. Їх головне завдання — охороняти сімейне гніздо. Якщо наближається небезпека, пташка стовбичить крильця, опускає нижче хвостик і швидко-швидко тікає по сухій траві, прикидаючись мишкою. Мета — відвести хижака від гнізда.

Краса і незвичайна поведінка цих маленьких пташок говорить не тільки про талант Бога і любов до краси. Вони нагадують нам про красу, яку втратив створений Творцем світ, коли до нього увійшов гріх. На щастя, частина цієї втраченої краси може повернутися в наші життя через прощення гріхів, яке дає нам Ісус Христос.

#ДеньзТворцем


Псалом 49:11

«Знаю всіх птахів на горах, і тварини на полях передо Мною».

Молитва: Дорогий Батьку, дякую Тобі за красу Твого Творіння і за те, що Ти дав мені прощення гріхів через Ісуса Христа. Амінь.