Вірус в обладунках

За часів Дарвіна всі вважали, що одноклітинні мікроби – це мішки, наповнені чимось на кшталт желе. Сьогодні, звичайно, ми знаємо, що навіть одноклітинна істота є складною живою системою, в якій є мініатюрні органи, необхідні для виконання всіх життєвих функцій. Нове відкриття показує нам, що деякі віруси ще більш витончено складніші, ніж ми вважали.

Віруси, які вражають бактерії та називаються бактеріофагами, впорскують свою ДНК у клітини бактерії схожим на шприц органом. Деякі бактеріофаги, виявилося, мають унікальну щільну зовнішню оболонку. Бактеріофаги утворюють зовнішню оболонку, капсид, збираючи її із сотень копій одного білка, який самі виробляють. Процес це непростий. Бактеріофаг, відомий як HK97, проходить через багатокроковий процес, збираючи п’ять або шість білків у кільце. Потім ці кільця з’єднуються особливим способом, як кольчуга, в результаті чого зовнішня оболонка, що вийшла, складається з 72 граней, як добре відшліфований дорогоцінний камінь. Конструкція, що вийшла, міцна як броня. Але для її створення потрібно було скласти, з’єднати та перетворити білок на таку хитросплетену конструкцію. Як сказав один учений: «Люди не вміють виробляти білки, що вже говорити про те, щоб складати їх, з’єднувати і перетворювати на щось подібне».

І нехай прихильники Дарвіна вірять у протилежне, простих форм життя не буває. Тому що існує Творець, і Він дарує спасіння всім, хто слідує за Ним, і тоді ми отримаємо від Нього духовну броню, яка захистить нас від ворогів духу.

#ДеньзТворцем


Послання до Ефесян 6:11

«Зодягніться в повну Божу зброю, щоб могли ви стати проти хитрощів диявольських».

Молитва: Батьку, я дякую Тобі за красу та любов, які Ти дав нам. Амінь.