Виплескуючи лють, ви заражаєте оточуючих

Роками ми чули: Не тримайте злість у собі, виплесніть свій гнів. Вважалося, що якщо ви дасте волю гніву, «випустите пару» – потовчете подушку, розіб’єте чашку, покричите – це допоможе вам позбутися гніву. Але для багатьох ця порада була неприйнятною, тому що вона суперечить духу Біблії. А ще більш численні фахівці з вирішення психологічних проблем, налаштовані консервативно, вважали, що, виплеснувши свою лють назовні, ви собі не допомагаєте, а тільки підвищуєте градус гніву. Допомагає лише конструктивний аналіз ситуації.

Дослідження, проведені в Університеті Дьюка, довели, що даючи волю своєму гніву, ви не тільки приводите себе в ще більшу лють, ви ще й серйозно шкодите своєму здоров’ю. У процесі досвіду дослідники роздали статті для читання 600 студентам коледжу. Роздали у довільному порядку, але сенс був у змісті статей. Частина студентів отримала статті про користь активного вираження своїх почуттів, частина – статті про шкоду «випускання пару», частина одержала статті, які не мають відношення до питання демонстрації гніву. Студентів попросили написати есе про прочитану статтю. Потім кожен зі студентів отримав негативні коментарі про свою роботу, складені так, щоб роздратувати студентів. Потім студентам надали можливість побоксувати, побити боксерську грушу. Зрештою, кожен студент зустрівся зі своїм опонентом у ситуації, яка передбачала можливість агресії. Вчені виявили, що студенти, які отримали статті про користь виходу гніву, були вдвічі агресивнішими за інших. Рівень агресії був пов’язаний і з тим, наскільки студентам подобалося бити грушу. Інші дослідження показали, що агресивність, гнів у два чи три рази підвищує ймовірність серцевого нападу, а якщо постійно злитися, гнів зруйнує ваше здоров’я.

Наука знову «відкрила» те, про що завжди говорила Біблія: гнів завдає шкоди і вам і всім навколо вас.

#ДеньзТворцем


Послання до Ефесян 4:31

«Усяке подратува́ння, і гнів, і лютість, і крик, і лайка нехай буде взято від вас разом із усякою злобою».

Молитва: Прости мене, Отче Наш, і забери мій гнів із мого серця, щоб я міг показати Твою любов у Христі тим, хто оточує мене. Амінь.