Тут можуть жити казкові дракони

Про комодського варана, або, як його ще називають, дракона з острова Комодо, вже зняли тисячі телевізійних програм, цих тварин навіть збираються показувати в деяких зоопарках. Ця гігантська ящірка досягає 3 м завдовжки і може важити до 100 кг. Вони швидко бігають і можуть наздогнати людину. А їдять усе, що знайдуть – і мертве, і живе. Укус цього дракона може бути смертельним, якщо протягом 72 годин укушений не отримає допомоги. Це тому, що в слині варана міститься 52 штами бактерій, що викликають зараження крові або сепсис. Його гострі, як ножі, зуби довжиною 2,5 см залишають на плоті великі рвані рани, через які в організм жертви точно потрапить велика кількість отрути. Навіть якщо варан вкусив вас, а вам вдалося втекти, він вистежить вас по запаху з відстані 3 км — коли отрута спрацює. Ці факти можуть здивувати вас: навіщо Бог створив таку жахливу істоту, і навіщо Він дозволив йому дожити до наших днів?

Крім того, що дракон з острова Комодо – ще один представник багатої тварини світу Землі, ця тварюка Божа цілком може врятувати набагато більше людей, ніж усі варани занапастили за всю історію. Коли варан їсть, його гострі зуби травмують його ротову порожнину, і в кров потрапляє кілька отруйних бактерій. Але у варанів ніколи не буває сепсису, і вчені дізналися, чому так відбувається. Вони виявили в крові варана білкову молекулу, яка вбиває всі отруйні бактерії у його слині. Цілком можливо, що комодський варан показав нам шлях до суперантибіотика, який зможе врятувати від зараження крові тисячі людей – саме тисячі вмирають від сепсису щороку. Якщо так, то це створення прославить Бога, подарувавши нам важливе досягнення у медицині.

#ДеньсТворцом


Псалми 148:7, 10

«Хваліть Господа із землі, змії й усі безодні,… звірі й уся худоба, плазуни й крилаті птахи»

Молитва: Дякую Тобі, Господи, що Ти з милості Твоєї дав можливість безлічі створінь зберігати секрети, які можуть допомогти нам у цьому житті. Амінь.