Трюки та фінти акули, що сяє у пітьмі

У світі величезна кількість рослин та тварин, які використовують обман для виживання. «Сяюча в темряві» бразильська акула, що світиться, – майстер такого обману.

Бразильська акула, що світиться, невелика, всього 40–55 сантиметрів у довжину. У неї немає сильних м’язів, і плаває вона не дуже швидко. Але їй доводиться, інакше не вона з’їсть обід, а її з’їдять. Як правило, ці акули живуть на глибині від 3000 до 3700 метрів. Якщо ви подивитеся на акулу зверху, ви її не побачите, тому що зверху її тіло таке ж темне, як товща води, в якій вона живе. Якщо подивитися на акулу знизу, її все одно не буде видно, навіть темного силуету на тлі світлої поверхні води. А все тому, що це перший трюк акули: її черево вкрите органами, що світяться – фотофорами, і їх свічення не відрізняється від світла, що проникає в товщу воду з поверхні.

Але це ще не всі хитрощі. Маленька ділянка під щелепою акули не світиться. Якщо подивитися знизу, здається, що це не акула, а маленька рибка, яку із задоволенням з’їсть, наприклад тунець. Тунець поспішає до свого потенційного сніданку, і в останній момент «маленька рибка» повертається і акула своїми акулячими зубами відхоплює шматок тунця. Зуби, щелепи та ковтка акули влаштовані таким чином, що вона здатна викусити з тіла жертви великі шматки, чіпляючись та провертаючись навколо своєї осі. Через особливу манеру харчуватися англійською мовою її назва звучить як «акула-формочка для печива». Цікаво, що здебільшого її укуси не смертельні.

Будова, звички харчування і поведінка бразильської акули, що світиться, унікальні і точно підходять один одному. І це не може бути результатом випадкової, нерозумної еволюції, лише плодом ретельного Божественного задуму.

#ДеньзТворцом


Книга пророка Єремії 17:9

«Лукаве над усе у світі серце людське — і ледаче! Хто його збагнути може?»

Молитва: Господи, просвіти мене Своїми дарами, щоб я не був обдурений. Амінь.