Таємниця розумних восьминогів

У п’ятдесятих і шістдесятих роках дослідники встановили, що восьминоги цілком розумні і можуть запам’ятати різні зорові образи. У восьминогів великий мозок, у якому великі ділянки відведені під зберігання інформації. Нові дослідження виявили, що восьминоги ще розумніші, ніж показали більш ранні роботи. Знахідки вчених суперечать теорії еволюції, яка стверджує, що розум розвивається у соціальних видів, щоб допомогти їм у відносинах усередині соціуму. Восьминіг – не соціальна тварина, і діє сам.

На відміну від інших тварин, восьминоги можуть використовувати різні стратегії для вирішення однакових проблем. Восьминіг може відкрити мушлю своїми сильними щупальцями, може просвердлити мушлю і впорснути туди швидкодіючу отруту. У лабораторіях восьминогам, які живуть в ізоляції, дали плаваючу пластикову пляшку. Знуджені тварини швидко знайшли тисячу способів грати з пляшкою – вірний показник розумності.

Творець дав восьминогу здатність вчитися новому і багато запам’ятовувати, щоб восьминіг міг справлятися зі своїм незвичайним способом життя. Восьминоги з’являються на світ у вигляді крихітного планктону, що дрейфує з океанськими течіями. Коли нарешті вони осідають на дно, то можуть опинитися в будь-якому середовищі існування, які в безлічі надає океан, і зустрітися з будь-якими хижаками і джерелами їжі. Тому Творець дав їм здатність вчитися і пристосовуватися до найрізноманітнішого середовища проживання і ситуації.

#ДеньзТворцем


Псалом 91:6-7

«Які то величні діла Твої, Господи, дуже глибокі думки Твої, нерозумна людина не знає, а недоумок не зрозуміє того!»

Молитва: Господь, допоможи мені правильно використовувати розум, який Ти дав мені. Амінь.