Сяй, восьминіжко, сяй!

Темні, таємничі глибини океану наповнені тисячами істот, що світяться. Але серед восьминогів лише два чи три види здатні світитися. Однак серія дивовижних відкриттів показала нам, що ми ще багато чого не знаємо про вже знайомі нам види восьминогів.

Червоний восьминіг Stauroteuthis syrtensis живе на глибині біля східного узбережжя Сполучених Штатів. У 1997 році вчені розглядали 30-сантиметрового червоного восьминога, і були здивовані – в лабораторії вимкнули світло, і присоски восьминога яскраво засвітилися. Блакитно-зелене свічення, яке виявили вчені, з довжиною хвилі 470 нанометрів, добре помітне через товщу води. Вчені кажуть, що ефект люмінесценції – свічення – може пояснити, як саме восьминіг видобуває собі їжу. Він не харчується звичайною для восьминогів їжею. Він їсть крихітних ракоподібних, таких, яких у прибережних водах ловлять на світ ліхтарів. І якщо глибоководні ракоподібні так само прагнуть світла, то для того, щоб приготувати собі обід, розумному маленькому восьминіжці потрібно просто включити на своєму ганку світло.

Світло з ідеальною довжиною хвилі та незвичайна дієта цього восьминога – все свідчить про мудрий Божий задум. Якби ці специфічні особливості залежали від сліпого випадку, восьминіг би просто не існував.

Бог є Творець та Джерело всього світу. Довершене світло Його істини в Біблії сяє, щоб ми прийшли до прощення гріхів і спасіння, яке ми можемо отримати лише через Ісуса.

#ДеньзТворцем


Євангеліє від Івана 8:12

« І знову Ісус промовляв до них, кажучи: Я Світло для світу. Хто йде вслід за Мною, не буде ходити у темряві той, але́ матиме світло життя».

Молитва: Отче Наш Небесний, дякуємо Тобі за світло Євангелія, яке веде нас до світла життя, завойованого для нас Христом. Амінь.