Стромбуси в космосі!

Раковина гігантського або королівського стромбуса складається з такого дивовижного матеріалу, що вчені кажуть про те, що вона була спеціально сконструйована – нехай навіть при цьому вони мають на увазі еволюційну випадковість. Прекрасна раковина зроблена з різновиду карбонату кальцію, а саме з арагоніту. Але вона побудована таким чином, що чинить опір розломам у 100 або 1000 разів краще, ніж зазвичай витримує арагоніт.

Секрет стромбуса в тому, що в черепашці арагоніт з’єднаний із протеїном. Крім того, мушля складається з трьох шарів арагоніту. Середній шар збудований навколо прямокутної осі з арагоніту, укладеної в оболонку з протеїну. Цей подвійний стрижень пов’язаний з іншими в більший. Великий стрижень своєю чергою складається з іншими, і виходить стрижень ще більший. Такий складний пристрій надає раковині дивовижну міцність. Тиск, який зазвичай розчавлює арагоніт вщент, у стромбуса призводить лише до тріщин на раковині.

Фахівці з опору матеріалів, які вивчають мушлю стромбуса, називають її високоефективною комбінованою конструкцією. Вони сподіваються застосувати принципи конструкції раковини стромбуса у виробництві високоміцних матеріалів, мостів і навіть космічних кораблів.

Якщо така напрочуд складна конструкція виникла сама, без участі Конструктора, то сучасні компанії марно витрачають час, наймаючи високопрофесійних дизайнерів і конструкторів для поліпшення своєї продукції.

#ДеньзТворцем


Послання до Ефесян 6:11

«Зодягніться в повний обладунок Божий, щоб протистояти диявольським підступам».

Молитва: Захисти мене, дорогий Господь, укрий бронею Свого Слова. Амінь.