Стародавня сучасна сталь

Історію людства часто поділяють на періоди, які названі по камінням та мінералам. Був кам’яний вік, бронзовий вік та залізний вік. Це еволюційний метод опису історії людини за матеріалом, який люди використовували для виготовлення зброї та інструментів. З іншого боку, Біблія говорить, що людина розвинула свої знання та вміння в обробці металу за кілька поколінь після створення.

Наразі вчені вивчають стародавню фабрику з виробництва сталі у Туркменії. Там уже тисячу років тому вироблялась легендарна дамаська сталь, найміцніша і найстійкіша сталь, яку робили в стародавньому світі. У процесі виробництва на цій фабриці сталь нагрівали до 1400 градусів за Цельсієм. У рештках горна вчені знайшли сліди сталі, яка розповіла дивовижну історію. На частині уламків були сліди низьковуглецевої сталі, на частині – високовуглецевої. Вчені зробили висновок, що древні сталеливарники змішували два типи сталі, сплавляли їх, в результаті отримуючи міцну та стійку до корозії сталь. Дивно те, що завжди вважалося, що технологія виготовлення сплавів сталі була відкрита у ХХ столітті!

Сьогодні наші знання зростають, але нам треба уникати марнославства. Біблія вчить нас, що головне знання – знання Бога. Його захист міцніший за будь-яку саму міцну сталь.

#ДеньзТворцем


Книга пророка Ісаї 51:5b

«На Мою силу покладаються далекі береги і ждуть Моєї влади».

Молитва: Дорогий Батьку, я покладаюсь на Твою могутність, бо тільки Ти можеш захистити мене. Амінь.