Сприйняття може бути відносним

Перший крок для розуміння того, як ми мислимо, – усвідомлення того, що наше сприйняття оточуючого ґрунтується на недоведених переконаннях. Ті, хто не вірить у Бога, не побачать жодних свідчень Його роботи у світі.

У листопаді 1919 р. ім’я Альберта Ейнштейна стало відомим усьому світу. Саме тоді Артур Еддінгтон заявив, що отримав докази того, що теорія відносності Ейнштейна «одне з найбільших досягнень людської думки». Такий висновок він обґрунтував на фотографії, зробленій під час сонячного затемнення, на якій, як він сказав, світло зірок відхилялося тяжінням Сонця, як і передбачав Ейнштейн.

Сучасні вчені переглянули цей доказ. Групи вчених робили знімки в Бразилії та Африці. Виявилося, що з усіх зроблених фотографій лише на одній видно гравітаційне відхилення, передбачене Ейнштейном. На інших пластинках видно відхилення, як його передбачав Ньютон. Еддінгтон просто проігнорував усі інші фотопластинки. Що ще гірше – свідчення відхилення світла були такими мізерними, що той самий ефект могли спричинити перешкоди в атмосфері Землі або навіть зміна температури телескопа. Коротше кажучи, Еддінгтон побачив тільки те, що хотів побачити!

Усе це стосується і горезвісних доказів еволюції. Кожен зі зразків часто згадуваних доказів – це всього лише сприйняття, засноване на припущенні, що еволюція дійсно була. А це очевидно не об’єктивний метод, на якому будується наука.

#ДеньзТворцем


Молитва: Дорогий Отче, допоможи мені побачити світ через призму Твоєї любові. Амінь.

Книга пророка Ісаї 6:9

«Тоді Господь промовив: «Іди й скажи цьому народові: «Слухайте, але не розумійте, дивіться, але не затямте».