Соціальні павуки

Сімейний обід у павуків зовсім не схожий на сімейний обід у людей. Більшість павуків із відомих нам 35 000 видів починають поїдати своїх братів та сестер, як тільки вилазять із яйця. Павуки – типові хижаки-одиначки. Еволюціоністи пояснювали це тим, що в процесі еволюції павуки стали агресивними до себе подібних, тому що така поведінка дає можливість вижити.

Але є кілька видів павуків, які цілком доброзичливо ставляться до своїх родичів. Вони живуть великими колоніями, разом доглядають молодняк, і колективно добувають їжу. Соціальна структура павуків відрізняється від сімей бджіл або мурах, швидше, павуки, що живуть спільно, організовані, як стадо антилоп гну.

Південноамериканські соціальні павуки живуть колоніями, у яких може бути сотні тисяч мешканців різних павукових поколінь. Австралійські павуки-бокоходи будують гнізда з листя евкаліпту. Мексиканські павуки-кругопряди, як і їхні родичі, що живуть на південному заході США, будують величезні колонії із окремих кругових павутин. Найбільша з таких «громадських» мереж була 12 футів у глибину, шість у висоту та 600 футів у довжину. Колонію складали сотні тисяч павуків!

Вчені – прихильники теорії еволюції змушені боротися з двома нерозв’язними проблемами: як пояснити сам факт появи соціальних павуків і як вийшло, що вісім сімейств павуків раптом пішли таким шляхом еволюції незалежно один від одного. Але відповідь очевидна. Той самий Творець, який зробив антилопу гну стадною твариною, створив і соціальних павуків. Він зробив так, щоб ми могли побачити Його присутність, і дізнатися про Його любов, тому що Він послав Свого Сина врятувати нас.

ДеньзТворцем


Книга Йова 8:13-14

«Отакі то дороги всіх тих, хто забуває про Бога! І згине надія безбожного,  бо його сподівання — як те павутиння, і як дім павуків — його певність».

Молитва: Ми славимо Тебе, Отче Наш, за дивовижну різноманітність Твого Творіння, через яку ми можемо побачити Тебе. Амінь.