Скільки користі у піці?

Чи може піца вважатися їжею корисною для здоров’я? Дослідження показали, що помідори, особливо після термічної обробки, є дуже корисними для здоров’я. Це тому, що до складу томатів входить сильний антиоксидант лікопін, це не беручи до уваги бета-каротину, інших вітамінів групи В, вітаміну С і ще декількох корисних мінералів. 120 г помідорів – і вам гарантовано третину від рекомендованої добової норми вітаміну С.

У Європі провели дослідження, в якому брало участь 1300 осіб, в результаті якого виявилося, що у всіх, хто отримував максимальну дозу лікопіну в їжі, частота серцевих нападів скоротилася вдвічі порівняно з тими, хто споживав менше лікопіну. Інше дослідження тривало п’ять років та аналізувало звичний режим харчування 48 000 чоловіків. Для тих, хто протягом тижня з’їдав 10 порцій помідорів, приготовлених будь-яким способом, ризик захворіти на рак простати був утричі нижчим, ніж у тих, хто їв менше двох порцій. У термічно оброблених, приготовлених помідорах – як у піці та соусі для макаронів – у п’ять разів більше лікопіну в порівнянні з сирими. Це тому, що нагрівання руйнує стінки клітин помідора і лікопін стає простіше перетравлювати. (В кавунах та рожевих грейпфрутах також міститься лікопін, але не більше, ніж у приготовлених томатах.)

У Біблії наші тіла називають храмами Святого Духа. Бог дав нам велику здорову їжу, щоб ми утримували наші храми здоровими. Навіть кетчуп і піца можуть зміцнити здоров’я – це не рахуючи задоволення при їх поїданні.

#ДеньзТворцем


Перше послання до Коринтян 3:16

«Хіба не знаєте, що ви — храм Божий, і що Божий Дух живе в вас?»

Молитва: Дякую Тобі, Отче наш Небесний, що Ти дав мені кошти, щоб дбати про мій храм. Допоможи мені використовувати їх правильно. Амінь.