Скарби, невідомі ще вчора

Шовк виробляють багато комах. Різні комахи виробляють різний шовк. Але деякі види ручейників з однойменного численного загону виділяють шовк, який можна назвати унікальним.

Личинки ручейників багатьох видів живуть під водою, і саме там вони прядуть свій особливий шовк. Вони виділяють шовкову ниточку, з якої роблять кокон, що закриває практично все тіло личинки, крім голови та чотирьох ніг. До готового кокона-чохла вони приклеюють будь-які дрібні шматочки і частинки, які знайдуть на дні, – піщинки, шматочки листочків і паличок. Замаскувавши чохлик таким чином, вони можуть спокійно рости. Маскування працює настільки добре, що вчені тільки нещодавно виявили, що захисний чохол ручейника побудований на шовковій основі. Нескладно зрозуміти, чим саме шовк, вироблений ручейниками, кардинально відрізняється від шовку інших комах. По-перше, ручейник виробляє його під водою, по-друге, шовк залишається липким незважаючи на те, що він перебуває у вологому середовищі. Вчені досліджують хімічний склад шовку ручейників, щоб відкрити секрети цього дивовижного явища. Якщо їм це вдасться, вони зможуть створити клейкі стрічки, які хірурги використовуватимуть для скріплення поверхонь ран всередині тіла.

Усе, що ми дізнаємося про світ, який оточує нас, свідчить про Творця. Якщо такі складні конструкції – всього лише результат того, що природа наосліп натрапила на таке рішення, то великими є й шанси, що до нашого часу людство б уже натрапило на це рішення. А те, що ми можемо вивчати такі феномени, знаходити інформацію і застосовувати знання в тих сферах, де вони потрібні, — це теж скарб із числа тих багатств, якими Творець заповнив для нас цей світ.

#ДеньзТворцем


Книга притч Соломонових 31:22

«Вона на ліжко покривало шиє, сама вбирається в тонке полотно».

Молитва: Дякуємо Тобі, Отче наш, за те, що Ти наповнив для нас цей світ скарбами і багатствами, зокрема й скарбами знань. Амінь.