Що за чудовисько було в Трої?

«Тисячі років тому люди могли виявити скам’янілі кістки, не маючи уявлення, що саме вони знайшли», – така нова теорія, запропонована групою вчених, до якої входять фольклорист і кілька палеонтологів. Теорія побудована на аналізі зображення на коринфській вазі, вік якої 2500 років.

Ваза з різнокольорової кераміки була виготовлена приблизно в 550 році до Р. Х. Її назвали «Ваза Гесіони», тому що на ній зображена дочка царя Трої Гесіона, яку звільняє від чудовиська грек Геракл. На зображенні видно лише голову чудовиська, що стирчить із печери. Голова схожа на гігантський череп з язиком, що стирчить, і очницями, як у ящірки. Автори нової теорії роблять висновок, що дві останні подробиці були додані до того, що насправді було скам’янілими кістками, звичайною знахідкою для цих місць.

Палеонтологи кажуть, що район навколо Егейського моря і Західної Туреччини багатий на останки великих жирафів, верблюдів і коней. Іноді через вивітрювання та вимивання верхніх шарів порід ці скам’янілості з’являються на поверхні. Коли давні греки знаходили ці кістки, вони думали, що кістки належали чудовиськам чи божествам.

І хоча ці люди здаються нам забобонними, ми маємо бути дуже обережними. Найбільше забобон наших днів – еволюція живої матерії з неживої за мільйони років. Віра в еволюцію – це така сама спроба відмовитися від визнання Бога нашим Творцем, як і легенди про богів давніх греків. Павло написав, що вічна сила і божественна природа Бога є очевидними у Його Творінні.

#ДеньзТворцем


Перше послання до Коринтян 12:2

«Пам’ятайте, що коли ви були невіруючими поганами, то ходили на поклоніння до німих бовванів, неначе вас силоміць тягнули туди».

Молитва: Дорогий Батьку, я дякую Тобі за світло Твого Слова. Амінь.