Шекспір у мавпячому театрі?

Навряд чи вам коли-небудь довелося бачити трупу з мавп, яка подорожує містами і грає п’єси Шекспіра. Але деякі дослідники вважають, що мавпи розвивають свою культуру. Це раптове відкриття заперечує еволюцію. Скоріше воно говорить нам про те, як саме Творіння відображає природу Творця.

Сам акт Божественного творіння – це застосування Його знань для внесення порядку в творіння. Але люди не єдині істоти, які використовують свої знання для збільшення порядку та полегшення життя. Коли знання та порядок передаються наступному поколінню, ми отримуємо те, що називаємо культурою.

Дослідники вивчили наукову літературу про чотири популяції африканських шимпанзе. Виявилося, що у цих популяціях старші шимпанзе справді передають свої знання своїм дитинчатам. Наприклад, шимпанзе однієї популяції їдять мурах-солдат, тримаючи паличку біля входу в мурашник. Як тільки паличка покривається мурахами, шимпанзе губами знімає їх з палички. В іншому сімействі шимпанзе збирають мурашок у такий же спосіб, але знімають їх з палички не губами, а пальцями. Дослідники навіть бачили, як мами-шимпанзе навчають своїх дітей всіляким корисним навичкам. Вони бачили, що мами-шимпанзе залишають горіхи і кам’яні «молотки» поруч із собою, щоб навчити дитинчат, як колоти горіхи. Одна матуся навіть показала своєму дитинчаті, як розбивати горіх, показала повільно, як у сповільненій зйомці.

Особливими, унікальними нас робить не тільки здатність передавати інформацію. Є ще й особлива любов Бога, Який послав Свого Сина для нашого спасіння!

#ДеньзТворцем


Послання до римлян 1:20

«Бо Його невиди́ме від створення світу, власне Його вічна сила й Божество, ду́манням про твори стає види́ме. Так що нема їм виправдання».

Молитва: Отче Наш, ми дякуємо Тобі за Твою любов, яку видно у всьому Твоєму Творінні. Допоможи нам стати свідченням Твоєї любові. Амінь.