Самооборона картоплі

Перуанські Анди дали світу картоплю, на сьогоднішній день це найпоширеніша сільськогосподарська культура у світі. Проблема в тому, що сучасна картопля вражена колорадським жуком і попелицями, які не лише пожирають її, а й заражають різними вірусами. Але в Болівійських Андах знайшли дику картоплю, несприйнятливу до цих шкідників, тому її зараз ретельно вивчають.

Болівійська картопля захищається за допомогою крихітних волосків на листі – трихом. На опушеному листі приблизно рівна кількість довгих і коротких волосків, і всі разом вони забезпечують повний захист рослини. Волоски розташовані так щільно, що навіть крихітна попелиця не може через них дістатися листа. У кореня кожної трихоми є залоза, яка виробляє «хімічну зброю» рослини. Короткі волоски звільняють отруйні для шкідників речовини лише за дотику. Довгі трихоми постійно викидають ці речовини у повітря. Коли попелиця потрапляє на лист, її лапки потрапляють у липку рідину – виділення коротких волосків. Для впевненості, що попелиця отримала досить липку гидоту, рослина виділяє іншу речовину, яка дратує попелицю. Ця в’язка субстанція поступово твердне, і попелиця гине з голоду. Крім того, запах, який випромінюють деякі трихоми, відлякує від картоплі колорадських жуків.

Колись людина зможе вивести сорт картоплі, яка сама захищатиметься від смертельних атак шкідників – попелиць і жуків. Але нам не дано самим захистити себе від смертельних атак гріха. Тому Бог послав Свого Сина, Ісуса Христа, і Він помер на хресті за наші гріхи.

#ДеньзТворцем


Псалом 91:3

«Бог захистить тебе від пастки і порятує з небезпек».

Молитва: Господи, на Тебе я можу сподіватися у своєму спасінні. Амінь.