Рука Господа і зряче око

Чи знаєте ви, що якщо довго дивитися на щось зовсім без руху очей, то можна осліпнути? Насправді, дивитися на щось, щоб очі взагалі не рухалися, неможливо, і для цього є хороша причина.

Можливо, ви знаєте, що біля кожного очного яблука є сліпа пляма – там, де кріпиться очний нерв. Зазвичай ми її не помічаємо, тому що друге око заповнює відсутню частину зображення в нас у мозку. Але цього недостатньо, щоб ми могли бачити. Припустимо, ви розмовляєте з людиною і киваєте на знак згоди. Голова рухається, а очі, тим не менш, залишаються зафіксованими на обличчі співрозмовника. Ви можете це робити, тому що у вас у внутрішньому вусі є так званий вестибулярний апарат. Він відстежує рухи вашої голови, що киває, і посилає інформацію вашим органам зору, що дає їм змогу фокусуватися на предметі під час руху голови.

Ще дивніше те, що ви не бачите. Сітківка ока вкрита мережею кровоносних судин, які відкидають тінь на ваше поле зору. Ви просто не бачите її, тому що ці тіні не рухаються. Це пояснює, чому ви осліпнете, якщо зможете втупитися на щось, не рухаючи очима. Мозок автоматично відфільтровує зображення, які не рухаються. Якби цього не відбувалося, ви б постійно бачили сітку з кровоносних судин на своїй сітківці. Тому, коли ви пильно вдивляєтеся у щось, м’язи очного яблука посилають мікроскопічні імпульси, змушуючи око дрібно тремтіти, щоб ви не осліпли.

Здатність бачити — результат злагодженої роботи кількох напрочуд точно налагоджених систем, які забезпечують нас надійним зором. Бог, а не випадок, створив таку високоточну інтегровану систему.

#ДеньзТворцем


Книга Притч Соломонових 20:12

«Це Господь створив вухо, що чує, та око, що бачить!»

Молитва: Я радію, Господи, що Ти не залишив мою появу на сліпий випадок. Амінь.