Роль грибів у житті орхідей

Насіння орхідеї зазвичай не може прорости без втручання грибів. Доки всередину крихітного зародка не проникнуть нитки грибниці, крихітне насіння з твердою оболонкою не зможе випустити паросток. Грибниця перетворює поживні речовини, що зберігаються в насінні, на ту форму, що потрібна зародку, і це провокує пророщування. Насіння не проросте, поки не зможе використовувати поживні речовини. А зародок навіть воду не може вбирати без допомоги гриба.

До того часу, як у молодої орхідеї виростає зелене листя, вона вже може сама виробляти поживні речовини і сама поглинати воду. Коли орхідея наприкінці вегетаційного періоду входить у стан спокою, вона назавжди розриває відносини з грибом, який дав їй життя. Але з настанням нового сезону зростання спляча орхідея знову чекає зараження грибницею, щоб сформувати нове коріння і стебла і виростити нове зелене листя. Деякі орхідеї так і залишаються під опікою грибів, нездатні самостійно отримувати поживні речовини, мінерали та поглинати воду.

Існування орхідей – диво чистої води, якщо врахувати їхню абсолютну залежність від грибів для проростання або, в деяких випадках, для отримання життєво важливих поживних речовин і води. Якби еволюція була правдою, навряд чи перша орхідея змогла еволюціонувати, занадто мала ймовірність того, що поряд був би потрібний вид гриба. Є пояснення простіше – і орхідею, і гриб, її симбіонт, Бог свідомо створив такими, маючи на увазі їхні майбутні особливі стосунки.

#ДеньзТворцем


Псалом 95:3

«Звістіть між народами Його славу, серед усіх племен — дивовижні Його діла».

Молитва: Дорогий Батьку, я не можу жити без Тебе і спасіння, яке Ти дарував мені через Сина, Ісуса Христа. Амінь.