Римські артефакти у Бразилії

Лаври першовідкривачів Бразилії у XVI столітті виборюють між собою Іспанія та Португалія. Однак кількість доказів, що зростає, говорить про те, що жодна з цих двох країн не може претендувати на це звання.

Бухта Гуанабара знаходиться на узбережжі Бразилії трохи більш ніж за 15 км від Ріо-де-Жанейро. У 1976 р. на дні бухти було знайдено дві цілих амфори. Амфори – це високі керамічні глеки, які використовувалися для зберігання зерна, вина та олії, традиційно їх виготовляли та використовували римляни. У 1982 р. у тому районі археолог виявив тисячі фрагментів інших римських амфор. Серед черепків було 200 шийок. Стиль виробів вказує на те, що їх зробили у Римі у ІІ столітті.

Уламки кораблів стародавніх римлян знаходили біля Азорських островів, поряд із західним узбережжям Іспанії. Азори – чудова точка, звідки кораблі з Європи могли розпочати шлях через Атлантику. Стартувавши на Азорських островах, мореплавці перетинали Атлантичний океан і виходили прямо на узбережжя Бразилії. Сучасні вітрильники здійснюють такі рейси за 18 днів. Так що навіть до того, як було знайдено амфори, цілком розумно було б припустити, що римляни, умілі мореплавці, знали, як перетнути океан. А знайдені амфори підтвердили, що принаймні один римський корабель пройшов цим маршрутом.

Віра в те, що до Колумба люди вважали Землю плоскою – міф. Бог створив людину розумною і допитливою, здатною досліджувати навколишній світ і дізнаватися нове про Боже Творіння.

#ДеньзТворцем


Діяння Апостолів 20:13a

«Ми ж вирушили далі й попливли до Асси, де збиралися зустріти Павла».

Молитва: Дякую Тобі, Господи, що Ти дозволяєш мені насолоджуватися Твоїм Творінням. Амінь.