«Рід» у Біблії – це не обов’язково «біологічний вид»

Давно, у 70-х роках ХХ століття жителі Сан-Франциско вирішили відновити солончаки біля міста. Серед трав, які треба було висадити на цих територіях, була і спартина витончена. Але сталося так, що висаджена була наявна у продажу спартина зі східних штатів, а не каліфорнійський вид. Люди, які займаються відновленням солончаків, не відразу усвідомили, що два практично ідентичні види мають деякі важливі відмінності.

Східний вид вищий за каліфорнійський, і виробляє в 21 разів більше пилку. Східні спартини дають у вісім разів більше насіння. Але ці два види перебувають у достатній спорідненості для перехресного запилення, в результаті якого виходить фертильний гібрид, який багато в чому повторює властивості східного виду. І східний вигляд, і гібрид здатний рости набагато ближче до води, ніж місцевий каліфорнійський вид.

Битва східної та каліфорнійської спартини ілюструє деякі біблійні істини. По-перше, «рід», про який Біблія говорить: приносити за своїм родом, це не те ж саме, що біологічний вид. «Вид» – це термін, придуманий людиною, а «рід» – це визначення, дане Богом. Два види трави спартини відносяться до одного виду, тому що можуть виробляти фертильний гібрид. А оскільки східний вид більш життєздатний і стійкий, ніж каліфорнійський, він може бути ближчим до первісного роду, створеного Богом.

#ДеньзТворцем


Книга Буття 1:11

«І сказав Бог: Нехай земля вродить траву, ярину, що насіння вона розсіває, дерево овочеве, що за родом своїм плід приносить, що в ньому насіння його на землі. І сталося так».

Молитва: Батьку, я прошу, щоб я справді був схожий на Твоє дитя, через Сина Твого Ісуса Христа, Господи. Амінь.