Прогулянка темною стороною

Одна наукова помилка призвела до кількох відкриттів у житті джмелів. Одного разу в Університеті штату Нью-Йорк у Стоуні-Брук вчені закривали на ніч лабораторію та випадково залишили включеною систему інфрачервоного стеження. Коли вранці працівники повернулися, вони виявили, що джмелі, за якими вели спостереження, вислизали в темряві з гнізда опівночі за «перекусом». І – ні, вони не літали. Вони добиралися до їжі, залишеної їм вченими, пішки, ногами.

Це відкриття змусило вчених глибше дослідити питання: як бджоли орієнтуються у просторі у темряві? Коли вчені пересунули годівницю, бджоли у темряві продовжували йти звичним шляхом на старе місце годівниці. Тоді дослідники перевернули настил, яким йшли бджоли, але ті продовжували йти звичним шляхом, хоча зараз він відводив їх далеко від годівниці. Потім вчені вичистили поверхню, якою рухалися бджоли, але бджоли все одно йшли рівно до того місця, де раніше була їхня годівниця.

Результати досліду дозволили вченим зробити висновок, що джмелі орієнтуються у просторі, використовуючи запахи та щось на зразок внутрішнього магнітного компасу. До цих двох раніше невідомих фактів додався ще один: виявилося, що особливо активно бджоли харчуються опівдні та опівночі. Зрозуміло, що дослідження ще не закінчено і попереду багато відкриттів.

Бог нескінченно вправний і творчий, даруючи всьому Творінню здібності та вміння, необхідні для життя. Наука розвивається стрімко, охоплюючи дедалі більше сфер і розгадуючи нові загадки, але вчені завжди мають, що досліджувати в Божому Творінні. Це ще раз свідчить про те, що ми не можемо бути результатом випадкового повороту еволюції.

#ДеньзТворцем


Книга Екклезіаста 8:16-17а

«Цьому я віддав своє серце, щоб пізнати мудрість і побачити плутанину, зроблену на землі, бо і вдень, і вночі не бачить сну своїм очам. І я побачив усі Божі творіння, що людина не зможе осягнути творіння, зроблене під сонцем.

Молитва: Дякуємо Тобі, Отче Небесний, за Твою чудесну винахідливість у всьому. Амінь.