Прогулянка темною стороною

Кілька відкриттів із життя джмелів було зроблено через помилку вчених. У дослідницькій лабораторії Університету штату Нью-Йорк у Стоуні Брук співробітник забув вимкнути інфрачервону систему телевізійного моніторингу, коли закривав лабораторію на ніч. Наступного ранку, повернувшись до лабораторії, вчені виявили, що джмелі, яких вони вивчали, вночі вибиралися з гнізда для нічного «перекусу». І ні, вони не літали. Навпаки, вони добиралися до годівниці, яку встановили для них, пішки. Така дивна поведінка змусила дослідників замислитися над тим, як бджоли та джмелі орієнтуються в темряві. Годівницю пересунули, і в темряві джмелі продовжували йти до старого місця розташування годівниці. Тоді вчені поміняли розташування клітки, в якій пересувалися джмелі, і вони продовжували йти старим шляхом, хоча тепер він не вів їх до годівниці. Після того, як поверхню, якою йшли комахи, вичистили, видаливши доріжку із запахів, джмелі продовжували йти до місця, де спочатку була встановлена годівниця – як за компасом. Дослідження дали змогу зробити висновок, що джмелі визначають напрямок руху і за запахом, і за якимось внутрішнім компасом. Жоден із цих двох фактів не був відомий раніше. Учені зробили ще одне відкриття – у джмелів у циклі харчування є два піки: північ і полудень. Очевидно, що це ще не всі відкриття, які чекають на вчених.

Усім творінням Божим дано здібності та вміння, які їм потрібні для життя, Бог нескінченно винахідливий у своїх задумах. Наука розвивається, дослідження стають дедалі складнішими, але завжди науковці відкриватимуть щось нове про творіння Божі і про те, чим обдарував їх Господь. Це ще один доказ того, що ми не можемо бути результатом випадкової еволюції.

#ДеньзТворцем


Книга Екклесіаста 8:16-17

«Коли я спрямував розум до пізнання мудрості, почав придивлятися до того, що діється на землі, то побачив, що людина ні вдень, ні вночі не має сну. Я поглянув на всю роботу Бога: ніхто не може знати, що відбувається під сонцем».

Молитва: Дякуємо Тобі, Отче наш, за те, що все в цьому світі створено напрочуд точно і прекрасно. Амінь.