Попка – не дурень!

Вчені Університету Пердью довели, що папуги можуть спілкуватися свідомо. Ретельно розроблені експерименти переконали навіть скептиків, що два папуги (об’єкти дослідження) не просто показують умовні реакції. Їхні результати поставили під сумнів усталену наукову думку про розумність тварин і твердження прихильників еволюції, що розум – це одна з якостей, що відрізняють нас від тварин.

Папуг звуть Гріффін і Алекс. Вчені можуть показати Алексу два трикутники – червоний та зелений. Потім вчені питали, чим вони відрізняються. Алекс відповідав: «Колір». Вчені питали, що в них спільне, і Алекс казав: «Форма». Якщо у фігурах немає нічого спільного, Алекс навіть розумів концепцію відсутності ознаки. Коли його питали, що спільного у формі, він відповідав: «Нічого».

Дослідники кажуть, що близько 5 відсотків часу хтось помилково доводив Алексу, що той дав неправильну відповідь на питання, тоді як Алекс мав рацію. А папуга наполягав, що його відповідь була правильною, доки вчений не виявив своєї помилки. Обидва папуги можуть розпізнавати велику кількість об’єктів і використовувати навіть ті слова, яким їх не вчили, які вони почули самі. І вживають ці слова правильно. Одного разу, коли Гріффін не міг повторити нове слово, Алекс обернувся до нього і сказав: «Говори зрозуміло».

Еволюціоністам доведеться переглянути ідею, що інтелект – це те, що відрізняє нас від тварин. Те, що ми створені на образ Бога, що у нас особливі стосунки з Ним – ось що насправді відрізняє нас від тварин.

#ДеньзТворцем


Псалом 93:10

«Той, Хто вчить людину розумінню, невже не викривить народ, що вивчає народи?

Молитва: Славлю Тебе, любий Батьку, що я можу бути в особливих стосунках із Тобою. Амінь.