Планети-мандрівники

На той час, як Дороті повернулася зі своєї пригоди в країні Оз, вона зрозуміла, що немає кращого місця, ніж дім. У міру того, як ми відкриваємо дедалі більше нових планет поза Сонячною системою, ми розуміємо, що немає кращого місця, ніж Земля або навіть Сонячна система.

Ми зазвичай уявляємо собі, що планети обертаються навколо зірки, але астрономи знаходять планети, які просто плавають у просторі космосу без присутності «рідної» зірки. Їх називають планети-мандрівники, планети-сироти, одиночні планети. З 15-ти відомих планет-мандрівників 13 знаходяться в туманності Оріона. Найостанніші відкриття зроблені за допомогою спеціальної камери, яка шукає в небі інфрачервоне світло або близькі до нього випромінювання. Вчені припускають, що ці планети колись пішли з орбіти навколо якоїсь зірки. Інші вчені вважають, що ці планети – коричневі зірки-карлики. Коричневий карлик – це об’єкт завбільшки не менше тринадцяти Юпітерів. Найменша з цих планет-мандрівників розміром із вісім Юпітерів, тож гравітація на планеті надто сильна для існування там хоч якоїсь форми життя. Що ще гірше, температури на поверхні теж не сприяють виживанню. Аналіз світла, що виходить від планет, показує, що температура на поверхні близько 2800 °С.

Планети-мандрівники, планети-сироти – частина картини, яку Бог показує нам, щоб ми зрозуміли, як розумно Він задумав і створив Сонячну систему і Землю. Біблія каже, що Слово стало плоттю, наш Господь і Спаситель Ісус Христос віддав Своє життя за нас, і Він теж був Знаряддям, яким Бог створював Всесвіт.

#ДеньзТворцем


Послання до Євреїв 1:2

«Та цими останніми днями Він знову говорив до нас через Сина Свого, Якому призначив у спадок усе суще. Та й весь світ Бог створив через Сина Свого».

Молитва: Дякую Тобі, Господи, за наш особливий дім. Амінь.