Павук-птахоїд

Голіаф – велетень, убитий Давидом, був майже три метри зростом. Павук голіаф теж розміром перевищує всіх відомих у наш час павуків.

Повна назва цього павука – павук-птахоїд голіаф. Назва цього загону павуків завжди викликає одне запитання. Відповідь: «Так!». Зазвичай ці павуки харчуються земляними черв’яками, амфібіями і навіть зміями, але колись на самому початку досліджень павука застали за поїданням пташки-колібрі. Батьківщина цього павука – Французька Гайана, розмах ніг – 28 см, вага – до 170 грамів. Черевце павука розміром із волоський горіх, голова – трохи менша. Розміри тільця самки досягають 10 см, а самця – 8 см. У голіафа, як і в інших павуків-птахоїдів, отрута для людини не смертельна.

Голіаф озброєний незвичайним засобом захисту. При виникненні небезпеки він повертається до агресора спиною і струшує з черевця дрібні гострі жорсткі волоски, які, потрапивши на голу шкіру або слизові, миттєво викликають сильне подразнення. Потираючи вкриті волосками лапи одна об одну, павук-птахоїд видає гучний шиплячий звук, який можна почути з відстані трьох метрів. Прихильники еволюції зробили висновок, що птахоїди – надто низька сходинка еволюції, і вони не володіють звичками, гідними інтересу. Однак було помічено, що павучихи-голіафи дозволяють своїм павучатам їсти щойно спійману здобич насамперед, ще до мами-мисливиці. Крім того, павучиха не зачепить чужих павучат, навіть якщо вони спробують відібрати її їжу.

Розмір павука-птахоїда голіафа прославляє творчий задум Бога, а поведінкові характеристики, якими Він наділив це творіння, суперечать очікуванням еволюції.

#ДеньзТворцем


Молитва: Отче наш, я захоплююся Тобою і славлю Тебе за такі чудові й різноманітні творіння, створені Тобою на славу Твою. Амінь.

1 Книга Самуїла 17:4

«Звитяжець на ім’я Ґоліаф, родом з Ґата, вийшов з табору филистимлян. На зріст він був шість ліктів і п’ядь».