Одна робота добре, дві непогано, а три – ще краще

Жуки-стафілініди живуть у тропічних лісах Коста-Ріки і знаходять собі їжу трьома різними способами. Улюблена здобич цих жуків – м’ясні або падальні мухи, які віддають перевагу гною тварин. Жуки чекають на купі гною, доки муха підлетить, і зі спритністю кішки хапають здобич. Вони здатні схопити муху на льоту, якщо вона спробує втекти. Але життя гнойової купи в тропічному лісі коротке, тому що жуки-гнійники тут же її розтягують.

Добре, жук перемикається на інший варіант. Стафілініди знаходять трупи мертвих тварин – м’ясні мухи тут теж часті гості, так що жуки і тут непогано полюють. Але в тропічних лісах не бракує тварин, які із задоволенням підбирають падаль. Тож вона швидко зникає із землі. І жуку знову потрібне нове заняття.

Третє заняття пов’язане з листям. Мух листя практично не приваблює. І у стафілінід є спеціальна стратегія для того, щоб досягти успіху і тут. По-перше, жук влаштовується на листку таким чином, щоб з боку він здавався невинною крапелькою пташиного посліду. Пахне жук при цьому, як стиглий фрукт, що гниє. Це приваблює фруктових мушок, які без страху наближаються до жука – тут він їх і ловить собі на обід.

Нехай жук-стафілінід та його спосіб життя не дуже привабливі для нас, він – важлива частина команди санітарів та чистильників тропічного лісу. І ще він є частиною Божого задуму щодо влаштування Його Творіння.

#ДеньзТворцем


Книга Буття 1:25

«Створив Бог … і звірів, що плазують по землі. І побачив Бог, що це добре».

Молитва: Дорогий Батьку, славлю Тебе, бо все, що Ти робиш, – добре. Амінь.