Ніс в курсі

Всім відомо, що життя кожного з нас почалося з однієї клітини в утробі матері. Потім ці клітини почали ділитися, і ось через 21 день ми мали робочу нервову систему, і забилося серце. Звідки всі ці нові клітини знали, як їм поєднуватися, як сплітатися в нервові закінчення? Як інші клітини дізналися, як їм будувати нашу кровоносну систему та серце? Нещодавно була запропонована приголомшлива теорія, побудована на тому факті, що в кожній клітині тіла людини є ті ж активні гени, які використовує ваш ніс для того, щоб ви відчували запахи.

Немає жодної відомої причини, через яку ці гени, відомі як нюхові гени, повинні бути активними в кожній клітині тіла людини. У ссавців та людини понад тисячу різних нюхових генів. Той чи інший ген перетинає кожну клітину сім разів. Дослідники вже знають, що ці гени є базовими для розвитку почуття нюху ще в той період, коли дитина знаходиться в утробі матері. Поки тіло дитини формується, нервові клітини в носі посилають відростки, аксони прямо до мозку. Нарешті кожен із аксонів вростає у відділ мозку, що називається нюхова цибулина. Як тільки аксон потрапив туди, він чіпляється за клітину, що відповідає за розпізнавання певного запаху, який вловила та відіслала в мозок нервова клітина носа.

Нещодавно було висунуто припущення, що нюхові гени активні в кожній клітині тіла людини, тому що той самий принцип «підключення» носа до уловлювання та розпізнавання запахів працює для з’єднання клітин тіла немовляти у материнській утробі. Якщо це так, то система формування та сплетіння клітин у тіла ненароджених немовлят – витончений та точний плід праці люблячого Творця. Ви з’явилися на світ невипадково і не під впливом стихійних сил.

#ДеньсТворцом


Книга Іова 10:10-11

«Хіба не як молоко Ти мене видоїв, витиснув мене, подібно до сиру? Шкірою і тілом Ти мене одягнув, кістьми і сухожиллями Ти мене зшив».

Молитва: Батьку, я дякую Тобі за те, що Ти Своєю рукою створив мене, і за те, що Ти любиш мене. Амінь.