Неприродний відбір?

Березовий п’ядун – типовий приклад із стандартного шкільного підручника біології. На прикладі цього метелика розглядається механізм природного відбору. Передбачається, що приблизно в середині 19 століття вугільний пил почав дуже швидко осідати на дерева в сільській місцевості Англії, і світлі стовбури берез стали темніти. Березовий п’ядун буває двох типів – чорний та білий, і, як вважалося, вони живуть на стовбурах дерев. Коли стовбури берез стали темніти, біла форма почала зникати – білих метеликів було краще видно, і птахи знищували їх активніше, ніж чорних, яких стало набагато більше. Школярів вчили, що це природний відбір.

Але починаючи з 80-х років ХХ століття було проведено багато досліджень популяцій п’ядунів та їх способу життя, і результати досліджень свідчать, що навряд чи на прикладі п’ядунів можна розглядати еволюційні процеси. Було проведено кілька додаткових досліджень у забруднених та чистих лісах, і виявилося, що колір крилець метеликів не залежить від кольору стовбурів дерев, на яких вони мешкають.

Після того, як в Англії були прийняті закони про контроль над забрудненням навколишнього середовища, популяція темних метеликів зменшилася на півночі, але зросла на півдні! Крім того, нічні метелики не сидять на стовбурах дерев в денну пору доби, а ховаються під гілками на вершині крони. Усі пам’ятають картинку із підручника біології: пара метеликів сидить на корі берези. Але насправді метеликів на стовбур дерева приклеїли, щоб отримати потрібну картинку!

Не будемо відкидати скарби Слова Божого, яке несе істину, щоб догодити фальшивим цінностям земних теорій, які відкидають Творця.

#ДеньзТворцем


Євангеліє від Луки 12:33

«Продавайте достатки свої та милостиню подавайте. Робіть калитки собі не старіючі, — невичерпний скарб той у небі, куди не закрадається злодій, і міль де не точить».

Молитва: Дякуємо Тобі, Батьку, за те, що Твоє спасаюче Слово  надійне. Амінь.