Не такі вже кури і безглузді

Що робити, якщо вам потрібно відпочити вдень або гарненько виспатися вночі, а довкола – небезпека та вороги? Люди вчиняють просто: призначають спеціальну людину, яка не спить і охороняє сон тих, хто спить. Ну, чи встановлюють системи сигналізації.

Птахи слабші за людей, і їх підстерігає набагато більше небезпек, тому Бог дав їм здатність чудово відпочити, сидячи на жердинці. Але, крім того, Він наділив їх дивовижним даром: багато птахів можуть спати «половиною мозку». Тобто, коли птах спить, відключається одна півкуля його мозку, а друга – не спить і відстежує небезпеку. Око, яким керує спляча півкуля, закривається, а око пильної половини мозку насторожі, стежить за небезпекою. А потім півкуля, що відпочила, починає свою вахту, а та, що не спала, відключається для відпочинку. Звичайно, ці птахи можуть спати і так, що «відключаються» обидві півкулі, як у нас. Не тільки птахи вміють спати напівока, а точніше «напівмозку»: кити, морські котики та дельфіни теж так можуть.

Мудрий задум такого «однопівкульного» сну напівока очевидний у ситуації, коли два птахи сплять поруч, пліч-о-пліч. У кожного з птахів спить та півкуля, що дивиться на сусідку, а два пильнуючи ока на двох охоплюють увесь простір навколо сплячих птахів. Потім птахи міняються місцями, і тепер півкуля, що відпочила, не спить, а друга – вартує.

Біблія каже, що Бог глянув на Своє Творіння, і сказав, що це добре, а Боже «добре» – це означає ідеально. Його мудрий задум дає птахам можливість захищатися від ворогів навіть після того, як гріх і смерть увійшли до цього світу, і це є частиною досконалості Божого творіння.

#ДеньзТворцем


 Книга Буття 1:21

«І створив Бог … всяку пташину крилату за родом її. І Бог побачив, що добре воно».

Молитва: Дякую Тобі, Господи, за те, що Ти створив наш світ досконалим і таким прекрасним, що гріху не під силу повністю зруйнувати його. Амінь.