Не кожен подарунок має ціну

Юнаки, які залицяються до дівчат, не єдині представники чоловічого роду, які підносять подарунки своїм обраницям. Так чинять і птахи, і навіть деякі мухи. Птах наметник (Ptilonorhynchidae) приваблює потенційну партнерку, будуючи для неї навіс-намет і прикрашаючи його будь-якими яскравими і красивими штучками. Самець товкунчика (Empididae) – кумедної мушки, більше схожої на комара, підносить самці-обраниці свою здобич: мертва комаха. І чим більший подарунок, тим більша ймовірність, що самка буде прихильна до щедрого кавалера.

У іншого виду товкунчиків самець презентує самці подарунок, який не має реальної цінності. Залицяння відбуваються рано-вранці, коли самці збираються у великі групи і «танцюють» у повітрі, «товчуться». Кожен готовий до спарювання самець у задніх лапках тримає щось схоже на повітряну кульку. Ці сяючі кульки крихітні, лише кілька міліметрів у діаметрі. Наскільки нам відомо, для самки цей подарунок не має жодної цінності, тому що по суті це лише краплинка слини самця. Можливо, тому для самки величина кульки – не важливий критерій при виборі партнера. Чому Бог вбудував таку поведінку у товкунчиків? Може, це відображає лише неймовірну винахідливість та різноманітність, які Бог вклав у Творіння.

Або, може, це має нагадати нам, що не кожен подарунок можна оцінити, тому ми маємо бути двічі вдячні за Його дари нам. І головним Його даром є життя, смерть і Воскресіння Сина Божого, Ісуса Христа.

#ДеньзТворцем


Послання до Римлян 6:23

«Адже заплата за гріх — смерть, а Божий дар благодаті — вічне життя в Ісусі Христі, нашому Господі».

Молитва: Дякую Тобі, дорогий Отче, за дар Сина Божого і за спасіння, яке Він зробив можливим для мене. В ім’я Ісуса Христа. Амінь.