Наскільки складна проста клітина

У 1839 р. Теодор Шванн описав клітинну теорію майже у сучасному вигляді. До 1858 дослідник Рудольф Вірхов вивчив клітину настільки, щоб зробити висновок: кожна клітина походить від предка, материнської клітини. Але Чарльза Дарвіна важко було переконати. Наступного року він опублікував свою книгу «Походження видів», в якій висунув теорію про те, що перша клітина з’явилася з неживої матерії.

За часів Дарвіна вважалося, що клітина – це простий мішок, наповнений желеподібним вуглецем. Ця концепція породила термін «протоплазма». Але 150 років досліджень клітини показали, що навіть клітини найпростіших та грибків надзвичайно складні. Сьогодні ми знаємо: навіть найпростіші з цих клітин, еукаріоти, складаються зі 100 000 частин. У кожній із багатьох частин клітини, які називаються органели, постійно відбуваються тисячі різних дій. Більше того, клітина може існувати, якщо всі ці частини функціонують належним чином. Навіть у простої бактерії кишкової палички, E. coli, 4000 генів! Якщо збільшити ДНК кишкової палички до товщини мотузки для білизни, її довжина буде вісім кілометрів.

Немає такого поняття як «проста клітка». Клітина не може жити без усіх своїх частин, тисяч частин, і це вказує на те, що клітини були створені одразу в остаточній формі, як і каже Біблія. Навіть бактерія проголошує славу Творцю!

#ДеньзТворцем


Псалом 96:3

«До всіх народів звістку донесіть про Його велич, про чудеса, що творить Він, скажіть усім».

Молитва: Господи, я славлю Тебе, і навіть найпростіша клітка свідчить про Твою славу. Амінь.