Налаштування лічильника пробігу бджоли

Коли медоносна бджола знаходить багате джерело їжі, вона повертається до вулика і розповідає решті бджіл, де знаходиться цей скарб. Танець бджоли повідомляє її сусідкам по гнізді напрямок і відстань від місця до вулика. Вчені довго запитували: як бджола визначає, яку відстань вона пролетіла? Було запропоновано кілька теорій, але досі жодна не отримала підтвердження.

Нещодавно міжнародна дослідницька група переконливо продемонструвала, як бджоли візуально визначають відстань, яку вони пролетіли. Вчені натренували бджіл пролітати через десятиметрову трубу, наприкінці якої поставили їжу для бджіл. Потім усередині труби вчені поклали картатий шаблон, щоб бджоли подумали, що вони пролетіли відстань більше, ніж насправді. Виявилося, що через картату «лінійку» бджоли вважали, що вони пролетіли в 31 раз далі, ніж насправді. Поспостерігавши за тим, як бджоли проходять через «трубу з перешкодами», вчені підрахували, що кожні 18 градусів, поки зображення проходить через око бджоли, вона танцює одну мілісекунду, коли розповідає про знахідку. Як сказав один учасник групи, вони відкалібрували лічильник пробігу у бджоли.

Бджоли самі по собі – диво дизайну. Те, як вони передають іншим бджолам повідомлення про знахідки, складно пояснити, а ще складніше це зробити тим, хто вірить в еволюцію. Це все – задуми Творця, який хоче привести нас до Нього. Він розмовляє з нами через Слово Боже, розповідаючи про спасіння через прощення гріхів, які ми можемо знайти у Сині Божому, Ісусі Христі.

#ДеньзТворцем


Псалом 31:4

«Ти — моя Скеля, Ти — моя Твердиня, отож в ім’я Своє спрямовуй і веди».

Молитва: Господи, продовжуй навчати мене розуміти і вірити у Твоє Слово. Амінь.