Найменша жива істота

Наскільки маленькою може бути жива істота, щоб вважатись живою? Віруси не вважаються живими істотами, тому що вони не можуть розмножуватися самостійно. Але зараз вчені підтвердили, що існує бактерія, яка менша за найбільші віруси, але при цьому вона розмножується сама. Науковці назвали цей дивовижний клас бактерій нанобактеріями. Їх розмір становить менше 20% від розміру звичайних бактерій.

Незвичайна нанобактерія має і незвичайні властивості. Зазвичай клітини імунної системи виявляють бактерію в кров’яному потоці, оточують її і знищують. Але нанобактерія може змусити імунні клітини «з’їдати» самих себе. На щастя, розмножуються нанобактерії дуже повільно. Якщо звичайна бактерія відтворюється раз на годину, нанобактеріям потрібно три доби, щоб збільшити свою армію вдвічі. Проте вони завдають чималої шкоди. Дослідники довідалися, що нанобактерія може звести навколо себе вапняну оболонку. Виявляється, після попадання в кровотік, вони швидко пересуваються в нирки, і там починають будувати свої вапняні панцирі. Дослідники поставили питання: чи не викликають нанобактерії появи хворобливих каменів у нирках, і до цього моменту провели аналіз 30 каменів. У кожному камені виявились антитіла, які стосуються нанобактерій. Хороші новини – якщо камінь у нирці виник через нанобактерії, їх можна знищити антибіотиками.

Поки вчені не можуть повірити, як таке мікроскопічне створення може існувати, наш дивовижний Творець може створити все – навіть таких крихітних неймовірних істот.

#ДеньзТворцом


Книга Йова 9:10

«Він, Хто чинить велике і незбагненне, славне і надзвичайне, якому немає рахунку» Молитва: Я славлю Тебе і дякую Тобі, любий Отче, за чудо Твого Творіння. Амінь.