Найдивніша підготовка до зими

Люди і тварини, що мешкають у холодному кліматі, готуються до зими кожен по-своєму. Найдивніша підготовка до зимових негод – у арктичних ногохвісток.

Арктичні ногохвістки, або в просторіччі снігові блохи, схожі на сороконіжок, але розміром лише кілька міліметрів. Коли в Арктиці тепло, тобто немає серйозних морозів, ногохвістки живуть у тих районах, де росте мох. Саме там і збирають їх для досліджень. При температурах трохи нижче нуля ногохвістки темніють, висихають і впадають у сплячку. Власне кажучи, снігова блоха в сплячці виглядає такою засушеною, що здається мертвою. Такий спосіб підготовки до морозів просто вбив би більшість живих істот. Однак здатність висихати призводить до того, що в тілі повністю відсутня вода, тож не утворюються кристалики льоду, що можуть пошкодити клітини та вбити комаху. Якщо снігову блоху повільно нагрівати, вона відновлює воду в тілі, вбираючи вологу з льоду, що тане, і повертається до активності. Вчені стверджують, що розуміння процесів, які відбуваються в організмі ногохвістки під час замерзання, допоможе лікарням зберігати тканини для трансплантацій.

Скам’янілі ліси вказують на те, що арктичні зони стали холодними за короткий проміжок часу, тож здатність ногохвістки виживати в такий дивний спосіб мала бути вбудована в її організм ще до початку Льодовикового періоду. Ця крихітна істота не з’явилася внаслідок випадкових змін і мутацій. Ногохвістка одразу була створена такою, з самого початку, за задумом Майстра-Творця.

#ДеньзТворцем


Книга Йова 38:41

«Хто корм для ворона знайде, коли його пташата здіймуть крик до Бога і вирушать далеко в пошуках харчів?»

Молитва: Батько наш, дякую Тобі за те, як дивовижно Ти підтримуєш і захищаєш Свої створіння. Амінь.