Мурахи-невидимки

Рослина з латинською назвою Hirtella physophora, що росте у Французькій Гвіані, живе у взаємовигідних відносинах з мурахами. У дорослої рослини є порожнини в основі листя, які мурахи облюбували як квартири. Крім того, рослина виділяє солодкий сік, який люблять мурахи.

Вчені досліджували ці дерева і помітили, що практично на кожному дереві плямами росте сіра цвіль. Розглянувши ці плями ближче, вони виявили, що під пліснявою, в порожнині листа ховаються мурахи. Мурахи висовують голови через отвори в цвілі, і щелепи їхні відкриті. Вчені припустили, що мурахи влаштували таку пастку, і помістили на цвіль різних комах. Мурахи впевнено вискакували зі своєї засідки і хапали здобич. Пастка спрацьовувала навіть із кониками, які набагато більші за мурах. Подальші дослідження показали, що на деревах Hirtella physophora, на яких не живуть мурахи, немає і характерної сірої цвілі. Мурахи знаходять плісняву, приносять на дерево, ростять грибок і доглядають за ним, влаштовуючи з його допомогою пастки.

Стосунки між деревом Hirtella physophora і мурахами досить незвичайні та дивовижні. Але за поведінкою мурах, які влаштовують пастки, може стояти тільки дивовижний задум, задум розумного Творця. Творець, який навчив мурах будувати хитрі пастки, послав Свого Сина, Ісуса Христа, щоб гріх не зловив нас у свою пастку і щоб ми отримали прощення.

#ДеньзТворцем


Послання Якова 5:20

«То знайте, що людина, яка повернула грішника на дорогу правди, врятувала ту людську душу від смерті, та спричинила прощення багатьох гріхів».

Молитва: Отче наш, дякую Тобі за прощення моїх гріхів через спасительну роботу Сина Твого і мого Господа, Ісуса Христа. Амінь.