Моторошнуваті очі химерових риб

Ви, найімовірніше, бачили дзеркальний телескоп або рефлектор. Усередині у нього ретельно спроектоване і виготовлене увігнуте дзеркало, яке збирає світло, що надходить, і фокусує його на збільшувальній лінзі, де отримують зображення. Дзеркало космічного телескопа «Хаббл» виявилося з дефектом (неправильно було розраховано його форму), і тому вже після запуску його роботу довелося коригувати. Будь-яка оптична система, в якій є дзеркала, має бути налаштована дуже точно, тому що дуже важливо, щоб відбите світло фокусувалося в потрібній точці.

Риби сімейства химерових відомі людям уже понад 120 років, але перший живий екземпляр гідролага (представника цього сімейства) науковці дослідили зовсім недавно. Свою назву риби отримали через моторошний, химерний вигляд (англійською мовою їхня назва звучить як «риба-привид» — прим. пер.). Почнемо з того, що на перший погляд здається, що у риби-химери, яка живе в океані на глибині тисяч метрів, чотири ока. Насправді в неї два ока, але кожне око розділене на дві частини. Верхні половини очей дивляться вгору, виглядаючи хижаків або їжу. Другими половинками очей риба веде спостереження в бік дна. Будь-яка біолюмінесценція знизу потрапляє в нижню частину ока, відбиваючись від увігнутого дзеркала. Ця дивовижно точна структура складається з кристалів гуаніну, який змушує луску риб блищати, відбиваючи світло.

З огляду на той факт, що для забезпечення чіткості зображення в оптичній системі з дзеркалами необхідний винятково точний розрахунок, складно повірити в те, що система зору риби-химери розвивалася шляхом невеликих випадкових змін. Святий Павло сказав: через недосконалість дзеркала недосконале зображення. А риба-химера являє собою приклад неймовірної складності Божого задуму, одного з безлічі.

#ДеньзТворцем


Перше послання до Коринтян 13:12

«Зараз ми дивимося на Господа ніби на відображення в дзеркалі, але згодом подивимося Йому в обличчя. Зараз мої знання — часткові, тоді ж, я знатиму усе досконало, подібно тому, як Бог знає мене».

Молитва: Отче мій Небесний, даруй мені ясний духовний зір, щоб я бачив своє життя і Твою волю очима віри. Амінь.